דף הבית / כללי / מסחר במניות

מסחר במניות

לפני כמה חודשים חבר טוב שלי הציע לי הצעה שהפכה את חיי להרפתקה אחת שלמה.. הוא הציע לי להיכנס לעולם של מסחר במניות ובורסה. מסחר במניות היה דבר זר לי כמו לרבים אחרים שנכנסים לעולם המניות ועולם של מסחר בשוק ההון.

לפני שעושים את הצעד הזה חשוב טוב מאוד לחשוב על מספר לא מבוטל של נקודות למחשבה שצריך לקחת בחשבון, בסיס המחשבה יופנה דווקא לגובה הכסף ולנושא ההימור שבדבר, ובכל הקשור למסחר במניות- ככל שההימור יותר גדול, כך הסיכוי ליפול יהיה הרבה יותר אפשרי ומוחשי.

אם זכרוני אינו מטעה אותי, הפעם היחידה שלמדתי קצת על נושא המניות היה במהלך התואר הראשון שלי בכלכלה. הכרתי אז את עולם שוק ההון מהצד המחקרי שלו ולא היה לי ניסיון והכרה אמיתית עם חברות שנסחרות בבורסה, ולכן הידע המינימאלי שהיה לי עם נושא של מסחר במניות היה כשל מתבגר להוט חסר ניסיון וידע לחלוטין. חשוב לזכור מעט דברים לפני נכנסים לעולם הבורסה, הדברים הללו אינם פרטים טכניים מקצועיים, אלא כאלה שיעזרו לכם לא רק בנושא של מסחר במניות אלא גם בכל הימור או השקעה שתבצעו בחיים שלכם..

בין היתר, חשוב לזכור כי מסחר במניות הוא בראש ובראשונה להכיר את הנפשות הפועלות.. הנפשות הפועלות בעולם המסחר בבורסה ומסחר במניות אלו קודם כל החברות הנסחרות. החברות הנסחרות בבורסה הם כלי המסחר שעומדים לרשותכם, וכדי שתבחרו את הטובים ביותר (או לפחות את החברות המוכרות לכם ביותר). במידה ובחרתם להשקיע את כספכם במניות של חברות טובות ובעלות מחזורי הכנסות גבוהים ויציבות במשק, סביר להניח שההשקעה שלכם תהיה סולידית עם תשואות לא כל כך גבוהות, אך באותה נשימה ניתן להגדיר את הסיכון שלכם להרבה יותר קטן.

בנוסף, כמו כל הימור או השקעה שלוקחים בחיים, כדי ללמוד לפזר סיכונים.. זכרו כי תיק מניות טוב הינו תיק שמושקע במניות של מספר חברות ולא רק חברה אחת. אם תלמדו לפזר את הסיכונים, תמיד תוכלו להימנע ממצבים של מפולת קיצונית וגם יתאפשר לכם ליהנות מרווחים נאים כאשר המשק יהיה בצמיחה ולא רק כאשר המניות של החברה שבה אתם משקיעים יפגינו תוצאות מרשימות מהנפקה מוצלחת.

אודות אורן זכאי

אורן זכאי הינו בוגר תואר ראשון במנהל עסקים, חי את תחום הכלכלה, מנסה "לנצח" את השוק (אך לא תמיד בהצלחה), ומביא לכם הקוראים, מגוון ידיעות וחדשות מהתחום.

שווה לבדוק גם את

עברייני מין במקום העבודה

התמודדות נכונה עם עברייני מין במקום העבודה

הטרדות מיניות וסבל בשל עבודה בקרבת עברייני מין יכולים להיפסק בסיוע החוק עבור אישה או …