אופציות בינאריות – המדריך המקוצר

אופציות בינאריות הינן אפיק השקעה שנראה על פניו פשוט למדי. הוא נגיש למדי למשקיעים מכל הסוגים, בין אם הם משקיעים מתחילים, או משקיעים מנוסים. מהמשקיע, נדרשת היכולת להעריך את תנודותיו של נכס הבסיס ברמה המאוד כללית, עלייה או ירידה, ולצורך זה, נדרשת ממנו הכרה בסיסית של נכס הבסיס ותנודותיו, והדינאמיקה שיש בשוק המתייחסת לנכס הבסיס וערכו בשוק. עד כאן, הכול ברור. אך כדי לסחור בהצלחה באופציות בינאריות יש צורך להבין מעט יותר לעומק את תהליך המסחר בהן.

אופציות בינאריות – איך קובעים גבולות מסחר?

תהליך קביעת הגבולות במסחר באופציות בינאריות, נקבעים בשיטה הדומה לשיטה בה עושים שימוש בקביעת ההגבלות במסחר באופציות רגילות, אופציות מטח, בסחורות ובמניות. הגבלות המסחר באופציות בינאריות מציעות שתי אפשרויות הגבלה עיקריות. קביעת נקודת כניסה ונקודת יציאה מותאמת אישית, והשימוש בעזרי מסחר באופציות בינאריות כגון stop limit ו- stop loss.

קביעת נקודת כניסה ונקודת יציאה במסחר באופציות בינאריות:

משקיעים הבוחרים לסחור באופציות בינאריות, לומדים במהרה את דרכם של סוחרים מנוסים יותר וקובעים להם נקודות כניסה ויציאה. בבחירת שני פרמטרים אלו והגבלתם, יכול המשקיע להגדיר לעצמו את אחוז הסיכון שהוא מוכן לקחת בהשקעה הספציפית בתיק, לחזות את הרווח הפוטנציאלי, ולדעת כמה כסף הוא עשוי להפסיד במקרה וההערכה שנתן תהיה שגויה. סוחרים באופציות בינאריות, שאינם מגבילים את הנקודות הללו, בטרם ההשקעה באופציה, עשויים להפסיד כספים בסדר גודל גדול יותר ממה שתכננו להפסיד, או לחילופין, להרוויח פחות ממה שתוכנן.

עזרי אופציות בינאריות – stop limit ו – stop loss.

שני פרמטרים אלו, זמינים לשימוש, הן במסחר באופציות בינאריות והן בשיטות מסחר קונבנציונאליות. באמצעות שני עזרים אלו, ניתן להגביל את ההפסד או לחילופין, להגביל את היעד לאופציה מסוימת. אופציות כאלו, במקרים רבים מתייחסים לאופציות נגיעה שהינן אופציות מטח בהן נקבע שאם שער המטבע עולה או יורד ביחס לשער מטבע אחר, במהלך הזמן שנקבע עד לפקיעת מועד האופציה, עד לשער מסוים, כך נקבע הרווח או ההפסד, או שנייר הערך מועבר ישירות לביצוע ובכך יכול המשקיע להיות בטוח שהאופציה מומשה גם אם אינו מבקש זאת בפועל.

 על מנת להתחיל לסחור היכנסו לאתר imarkets