ליווי לעסקים

ליווי לעסקים

ליווי לעסקים הא צורך אקוטי כדי ליצור מעטפת ביצועית לכל תחומי העיסוק של החברה. לא אחת יש תחושה בעסקים שהכול עובד אך כאשר בוחנים את הדברים לעומק, רואים שהדברים הם ממש לא כך ויש לבצע שינויים מסוימים בעסק, כדי להגיע לרווחיות טובה יותר.

יועץ עסקי שבוחן את הנתונים 

יועץ עסקי שמלווה את החברה בוחן את ההתנהלות שלה ברבדים השונים, כדי לעלות על נקודות התורפה אשר מונעות את הקפיצה לה זקוק העסק, להגברת המכירות וכתוצאה מכך להעצמת ההכנסות. כדי להעניק לבעל העסק ליווי עסקי ענייני ומעשי, היועץ בוחן את הדוחות המרכזיים כמו דוח רווח והפסד, כדי להציע את השינויים האופרטיביים שיצרו מהפך בעסק. 

אם העסק מפעיל לדוגמה כמה מחלקות בתחומי עשייה דומים, כמו ייצור של כמה מוצרים, שיווקם ומכירתם. בבדיקה מעמיקה מסתבר שאחת הנישות מפסידה כל הזמן כסף. במבט רוחבי נראה שהעסק מרוויח, אך הוא יכול להרוויח הרבה יותר אם המחלקה הזו תיסגר לאור חוסר ההצלחה של המוצר שלא הצליח לחדור לשוק. מצד שני כדאי לעבות מחלקה אחרת שיש בה פוטנציאל אדיר וכך אפשר להעלות באופן משמעותי את המכירות ואת ההכנסות.

> קראו על קורס שיווק גרילה עם מנו בן הרוש

התפקוד של הארגון 

במהלך הליווי העסקי, נחשף היועץ לאופן ההתנהלות של גורמים שונים בארגון וכך קל לו להצביע על גורמים שליליים שמשפיעים על העובדים, על עובדים שאין להם מספיק מטלות כך שיש אבטלה סמויה ולעומת זאת, עובדים אשר עובדים שעות רבות לאור המשימות הרבות שיש להם לבצע. 

יועץ זה יציע תוכנית לאיזון המשימות, כך שלכל אחד מהעובדים תהיה כמות עבודה אשר תואמת את שעות העבודה. 

בדרך זו היועץ מלווה את העסק על אגפיו ומציע בהם שיטות ייעול וחיסכון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *