דף הבית / כללי / איך עושים שינוי בשיטת ניהול ועד בית בבניינים רבי קומות?

איך עושים שינוי בשיטת ניהול ועד בית בבניינים רבי קומות?

ניהול ועד בית הינו עבודה קשה, כאשר היו”ר של הוועד בבניין דירות משותף, מהווה את הסמכות לקבלת החלטות הנוגעות לשטחים הציבוריים של הבניין, ולא תמיד הן משמחות את כולם. כאשר כל אחד מן הדיירים מרגיש שיש לו חלק בבעלות על הבית, שביעות רצון מלאה הופכת למשימה כמעט בלתי אפשרית. שקיפות של ניהול וועד הבית, המתאפשרת על ידי מעבר לגבייה באמצעים טכנולוגיים ושימוש בתוכנות ייעודיות עבור ועד בית, מקל לאין שיעור על תפקיד היו”ר ומאפשר התנהלות בריאה יותר מבחינה כלכלית, ונעימה יותר מבחינה אנושית.

מהם האתגרים המאפיינים ניהול ועד בית?

על מנת לנהל ועד בית עליך לדעת כיצד להשתמש בצורה המיטבית בתקציב המצוי בקופה עבור התשלומים הקבועים, במקביל להשארת “כסף בצד” לצרכים לא צפויים. תקלות פתאומיות בתשתית המצריכות תיקון שעולה כסף רב, אינן מתוכננות במדויק מבחינה פיננסית מן הסתם, ולעיתים נדרשת הוצאה גבוהה מהסכום שבקופה.

כאשר התקציב הרצוי אינו נמצא בקופת הוועד במלואו, ייתכן ויהיה צורך בפשרה בבחירת בעלי המקצוע המוזמנים בעת הצורך וקבלת שירות מהזול ביניהם ולא מהמקצועי ביותר, או ויתור כללי על תיקונים – מה שעלול לפגוע באיכות החיים של הדיירים בבניין.

מדוע השיטה הישנה של גביית כסף מזומן לא עובדת בימינו?

מרבית הקשיים עומדים בפני מנהלי ועד בית קשורים לגביית הכספים. כשהסכום החודשי לתשלום איננו “עגול” כמו 300 שקלים למשל, קשה לאנשים למצוא בארנקם מזומן בסכום המדויק הנדרש, והם דוחים שוב ושוב את העברת החלק שלהם בתשלום לוועד. ניהול ועד בית בצורה תקינה, כשבאופן קבוע אין התקציב המלא עומד לשימושכם, הוא עניין מאתגר מאין כמותו שלא תמיד ניתן לביצוע בפועל.

טכנולוגיה מתקדמת יכולה בהחלט לעזור בגבייה יעילה, ליצירת תזרים כספים תקין ושוטף – כאשר ניתנת האפשרות לשלם את דמי הוועד באמצעות כרטיס אשראי או הוראות קבע. ועד בית שמתפקד כראוי יכול להיעזר רבות במחשוב התקציב ובניהולו באמצעות חברת המתמחה בכך. באופן כזה מתאפשר לכלל הדיירים לצפות כדרך קבע בשימושים השונים שנעשו בכספם, תוך קבלת ייעוץ מקצועי באשר לדרכי חיסכון, התייעלות כלכלית של התקציב המשותף והתנהלות פיננסית נבונה.

אודות admin

שווה לבדוק גם את

בדק בית

בדק בית

בדק בית הוא פתרון תחזוקה וניהול נכסים מודרני עבור הבית שלכם. ישנם בעלי נכסים שמעוניינים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *