דף הבית / פיננסים / בידקו את עצמכם: האם מגיע לכם החזרי מס?

בידקו את עצמכם: האם מגיע לכם החזרי מס?

אף אחד מאיתנו לא רוצה להסתבך עם רשויות מס הכנסה, מה שגורם לנו להיות אזרחים טובים מין המניין , לשלם את המיסים הנדרשים ולפעול לפי חוק.

מאחר שבמשך כל השנים שילמנו את הדרוש עלינו, ברוב המקרים יגיע לנו החזר, שמצטבר במהלך השנים כתוצאה מגבייה לא מדויקת של מס הכנסה, אשר גובים בכל חודש סכום מסוים לפי המשכורת, אך לא מחשבים את השינויים שנעשים במהלך כל תקופה. רוב האנשים זכאים לקבל החזר מס מרשויות מס הכנסה, אך למעשה לא יודעים זאת וחוששים לבדוק. בכדי למנוע אי נעימויות ומצב של חובות למס הכנסה, לא מומלץ לפנות אליהם באופן עצמאי, אלא אך ורק דרך מתווך, שהוא למעשה החברה אשר בודקת החזר מס.

לא זכאי- לא משלם

החברות השונות אינן פונות ישירות אל מס הכנסה, אל בודקות בעצמן האם ללקוח מגיע החזר מס, באמצעות מסמכים שונים וכמובן בחינה מדוקדקת של יועצי מס מקצועיים. במידה והם מבחינים כי אותו לקוח חייב כסף למס הכנסה או שהוא אינו זכאי להחזר מס, הם מפסיקים את התהליך ולא גובים מהלקוח כסף על השירות ועל הטרחה. במידה ואכן נמצא כי הלקוח זכאי להחזר, החברה שולחת את התיק למס הכנסה ולאחר מכן הלקוח מקבל החזר ישירות לחשבון הבנק שלו. במצב כזה, החברה אשר סיכמה מראש עם הלקוח כי במידה והוא זכאי להחזר, הוא ישלם לחברה אחוז מסוים מההחזר, גובה ממנו את הסכום.

 

קריטריונים להחזר מס

כאשר מדובר על עצמאיים, הבדיקה היא יותר קלה ואכן ניתן לעשות מעקב טוב יותר על תשלומי מס הכנסה, אך כאשר מדובר על שכירים, אין ספק כי קשה יותר לעקוב והמעביד מפריש את תשלום מס הכנסה מהמשכורת של העובד, מה שמקשה על המעקב. בכל מקרה יש מצבים שונים אשר בעקבותיהם העובד יהיה זכאי החזר מס. לדוגמא אם הפסיק לעבוד במקום עבודה מסוים והתחיל עבודה חדשה, במידה והוא מתגורר בעיירת פיתוח, במידה והוא חד הורי, במידה ותרם כספים, במידה והוא הורה לילד מוגבל, במידה ועלה ארצה ממדינה אחרת ועוד. ישנם קריטריונים רבים שיוכלו להעיד כי אכן הלקוח זכאי להחזר מס, זאת ניתן לבדוק בוודאות מול חברות המתמחות בהחזרי מס לשכירים.

אודות אורן זכאי

אורן זכאי הינו בוגר תואר ראשון במנהל עסקים, חי את תחום הכלכלה, מנסה "לנצח" את השוק (אך לא תמיד בהצלחה), ומביא לכם הקוראים, מגוון ידיעות וחדשות מהתחום.

שווה לבדוק גם את

הקמת חברה בע”מ – מה זה אומר בכלל

שוק העבודה בישראל בנוי מסוגים שונים של מועסקים ומעסיקים; חלקם במגזר הפרטי, אחרים במגזר הציבורי, …

תגובה אחת

  1. תודה רבה על המאמר החשוב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *