דף הבית / שירותים לעסק / כל מה שרציתם לדעת על ליסינג לעסקים

כל מה שרציתם לדעת על ליסינג לעסקים

ליסינג הוא מושג שמוכר לרבים, אך לא כולם יודעים בדיוק אילו סוגי ליסינג קיימים, מה ההבדלים בניהם ואיזה מהם מתאים לכם.

ריכזנו עבורכם מספר דברים חשובים שיש לדעת על ליסינג ואיזה ליסינג יתאים לעסק שלכם.
חברות ליסינג מציעות שני מסלולים: ליסינג פרטי וליסינג תפעולי. אמנם השמות דומים, אך מדובר בשני סוגי ליסינג שונים בתכלית וכל אחד מהם מתאים לסוגים שונים של עסקים.

ליסינג תפעולי

ליסינג תפעולי מתאים בעיקר לעסקים גדולים אשר זקוקים לכמות גדולה של רכבים עבור עובדיהן, ומעדיפים לא להתעסק בכל הכרוך בניהול צי רכב באופן עצמאי. בעסקת ליסינג תפעולי, העסק משלם לחברת הליסינג תשלום חודשי ובתמורה חברת הליסינג היא זו שאחראית על כל הקשור בתפעול השוטף של הרכבים: טיפולים, תיקונים, החלפת צמיגים, טסט שנתי וביטוחים. בליסינג התפעולי העסק בוחר את כמות הרכבים הנדרשים לו ואת סוגי הרכבים. בהתאם לכך נקבע גובה התשלום החודשי. רוב מסלולי הליסינג התפעולי הם לתקופה של 3 שנים, ובסופן חברת ליסינג מחליפה את הרכבים לרכבים חדשים, כך שהלקוח לא צריך להתמודד עם מכירת הרכבים או עם בלאי ופחת.

ליסינג פרטי

ליסינג פרטי היא שיטת רכישה של רכב חדש באמצעות קבלת מימון מחברת הליסינג. בעסקת ליסינג פרטי הלקוח מקבל מחברת הליסינג מימון בלבד, והוא זה שאחראי על הרכב ועל כל הקשור באחזקתו: הלקוח מטפל ברכב בעצמו ומשלם ביטוח, טסט ואחזקה שוטפת. שיטת ליסינג זו מתאימה בעיקר ללקוחות פרטיים או לעסקים קטנים שמעוניינים לרכוש רכב חדש מבלי לשלם סכום גדול מראש.

הלקוח משלם מקדמה בלבד בפתיחת העסקה, לפי גובה המקדמה נקבעת שארית התשלום הנותר עבור מלוא המחיר, המשולמת כתשלום חודשי. תקופת ליסינג פרטי נמשכת לרוב 3 שנים שבסיומן ללקוח כמה אפשרויות:

  • ניתן להחליף את הרכב הקיים לחדש ולהמשיך בתשלום חודשי קבוע בהתאם למחיר הרכב החדש
  • ניתן לרכוש את הרכב ולשלם לחברת הליסינג את יתרת הסכום שנותר
  • ניתן להחזיר את הרכב ובכך לסיים את העסקה.

גם אם מדובר בעסק קטן או בחברה גדולה, חשוב מאוד לבצע השוואת מחירים בין חברות הליסינג השונות על מנת לקבל את העסקה שתתאים לכם מבחינת היצע הרכב, תנאי העסקה ותנאי המימון.

מומלץ לפנות לחברות ליסינג גדולות ומוכרות, שכן הן נהנות מגב כלכלי, ידע ארגוני נצבר ושירות לקוחות איכותי. כדאי אף לחפש ברשת אחר המלצות של לקוחות שונים אודות כל חברה וחברה. כך תוכלו לקבל החלטה מושכלת. בהצלחה!

אודות miri

שווה לבדוק גם את

חברת שליחויות לעסק

איך לבחור חברת שליחויות לעסק שלנו

עסקים רבים שחלק גדול מעבודתם נעשית על ידי שליח כזה או אחר, אופן פעולה זו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *