דף הבית / צרכנות / פתרונות טיהור מים וחשיבותם

פתרונות טיהור מים וחשיבותם

עד שנות התשעים, מרבית הישראלים העדיפו לשתות מים מהברז, לא רק בגלל שהם נחשבו בריאים אלא בעיקר בגלל שלא היתה להם אופציה אחרת. מים מינראליים כמעט ולא היו וגם אם היו הם נחשבו מאוד יקרים, פתרונות אחרים לטיהור מים כמעט ולא היו נוכחים.

היום יש בפני הישראלים אופציות רבות לטיהור מים, כולל אפשרות לקנות מיכלים וכלים שונים שמאפשרים להם לשתות מים נקיים לגמרי. ישראלים רבים נעזרים בהם, עם זה בגלל טענות שונות שמי הברז אינם נקיים מספיק ועם זה בגלל שלא פעם אנחנו שומעים בחדשות מחקרים ודיווחים שונים שהמים שיוצאים אצלנו מהברז אינם נקיים מספיק. חברת מריטל מוצרי טיהור מים, עושה לנו קצת סדר בדברים.

חשוב להבהיר, יש משהו בטענה זו ולא רק בישראל אלא במקומות רבים בעולם, כולל במדינות מפותחות. הסיבה היא לא המים דווקא, אלא הצינורות שמובילים אותם. מאחר ומדובר בצינורות מאוד ישנים, אזי שהרבה פעמים נכנס אליהם לכלוך, מה שגורם למים להיות לא בריאים כמובן. לכן אנחנו כל הזמן מחפשים פתרונות לטיהור מים.

אילו פתרונות טיהור מים קיימים בשוק

הפתרון הקלאסי הוא מסנן שמתקינים על גבי הברז והוא חוסם למעשה כל לכלוך שעלול לצאת מתוכו. הבעיה שלא כל המסננים פועלים בצורה אדוקה, אופציה לא שונה הוא מרסס מיוחד שעוזר למנוע אבנית במים. לשם כך יש לפתוח את הצנרת ולבצע מעת לעת ריסוס בפנים הברז, דבר שהוא לא פשוט ולא נוח.

פתרון אידיאלי יותר הוא התקנת מערכת טיהור מים על השיש ללא צורך קידוח או כל דבר אחר. כל מה שעושים, זה מחברים את הצנרת אל המערכת, ובמקום להוציא מים מהברז המקורי, מוציאים מים מהברז של המערכת. אנחנו יכולים למצוא בלא מעט בתים ומקומות אחרים בהם מותקן כיור, מערכת שכזו. היא פשוטה וקלה לתפעול.

מי שלא מסתפק במערכות שכאלה, יכול לחבר את הברז אל מערכות מים חלופיות, כאלה שגם מנקות את המים וגם מקררות או מחממות אותו על פי הצורך. היתרון במערכת שכזו, שניתן לפתוח אותה בקלות ולנקות ממנה את האבנית והיא מאפשרת לנו ליהנות ממים בטמפרטורות שונות.

 

אודות אורן זכאי

אורן זכאי הינו בוגר תואר ראשון במנהל עסקים, חי את תחום הכלכלה, מנסה "לנצח" את השוק (אך לא תמיד בהצלחה), ומביא לכם הקוראים, מגוון ידיעות וחדשות מהתחום.

שווה לבדוק גם את

מזון לכלבים

5 סוגי המזון לכלבים הטובים ביותר לשנת 2020

מדי שנה יוצאים לשוק מגוון סוגים של מזון לכלבים. חלקם מבוססים על מזון שקיים בשוק …

תגובה אחת

  1. אילו פתרונות עיסקיים יש לכם? יש לי עסק בתחום המזון איפה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *