הדפסת פרוטוטייפ

הדפסת פרוטוטייפ – אב טיפוס

גופים גדולים כמו חברות סטארט אפ, חברות היי טק ויצרנים שונים בתחומי התעשייה השונים, מפתחים פריטים חדשניים, מסקרנים ומרתקים בתחומי עשייה רבים. בשלב הראשון הם מעוניינים לייצר אב טיפוס של המוצר כדי לבדוק אם הוא מתאים להפצה בכמויות מסחריות בהתאם לייעוד שלו.

בנייה של אב טיפוס 

אב הטיפוס מדמה את כל הפעולות שאמור לבצע הפריט החדש ולכן עליו מבצעים את כל האנליזות ואת כל הבדיקות. בהתאם לתוצאות של המהלכים הללו יוכלו בעלי העסק לקבל החלטה אם יש לבצע שינויים באב טיפוס ואם כן מה הם השינויים הנדרשים. רק לאחר שמסיימים את כל הבדיקות המקיפות אפשר לייצר את המוצר ולשווק אותו.

הדפסת אב טיפוס 

בשנים האחרונות מבצעים את בניית הפרוטוטייפ על ידי מדבקות תלת ממד חדשניות אשר מסוגלות לבצע הדפסת אבטיפוס. הפעולה מתרחשת לאחר שהמדפסת מקבלת קובץ ממוחשב מהמחשב אשר הוכן על ידי התב”ם (CAD  תכנון באמצעות מחשב) ובהתאם לכך המדפסת מכינה את המוצר הנדרש. 

ההדפסה מתבצעת תוך שימוש בחומרים פולימריים אשר מייצרים רובד אחר רובד עד השלמת נראותו של הפריט הייחודי. המדפסות התלת ממדיות מבצעות את התהליך באופן מדויק ביותר ואין בו סטיות כלל. 

המדפסות הללו פועלות בטכנולוגיות חדשניות ומתקדמות תוך ביצוע מהיר יחסית. הן מסוגלות לייצר כל אב טיפוס, בכל צורה, בכל גודל ועם משטחים רבים בתוכו בהתאם להוראות הקובץ. בהתאם למורכבות של המוצר, ההדפסה מתרחשת תוך פרק זמן קצר או ארוך. התוצאה המוצלחת מאפשרת לבעלי הרעיון לקדם את התהליך לכיוון המסחרי הרצוי.

המדפסת מחליפה הליכים שבוצעו בעבר באמצעים אחרים שארכו פרקי זמן מאד ארוכים ולכן האריכו באופן משמעותי את הליכי הפיתוח והייצור. 

קראו גם על הדפסת מודלים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *