יצאנו לבדוק: כמה יעלה לכם להקים אתר אינטרנט?

בעידן של היום, כל עסק צריך אתר אינטרנט, בין אם מדובר באתר תדמית, ובין אם זה אתר מכירתי או פורטל. אבל כמה יעלה לכם להקים אתר? מאמר בנושא.

ממה מורכב מחיר האתר?

תחילה חשוב לציין שמחירי הקמת אתרים עשויים להשתנות ולנוע ממאות שקלים ועד לעשרות אלפי שקלים. זה תלוי בסוג האתר שלכם, בגודלו, בפלטפורמה שעליו הוא ייבנה וכמות אנשי המקצוע שתצטרכו עבור ההקמה. חשוב להבין ממה מורכב המחיר, על מנת שתוכלו להגדיר תקציב ריאלי ומושכל עבור הקמת האתר שלכם.

דומיין ושרת אחסון

כדי להקים אתר יש צורך בדומיין ובשרת אחסון. אם החלטתם לבנות אתר בפלטפורמה בקוד סגור, סביר להניח שהתשלום עבור ההקמה יכלול גם את האחסון (אבל לא את הדומיין). אם אתם מתכננים לבנות אתר בקוד פתוח, תצטרכו לרכוש את הדומיין ואת שרת האחסון בנפרד.

מה מומלץ? ובכן, ההמלצה הרווחת היא לבנות אתר בקוד פתוח, כמו בוורפרס. כך גם תוכלו לבחור את חברת האחסון המועדפת עליכם, משום שלאחסון האתר יש השפעה על הקידום שלו ועל ביצועיו, ופה נעצור להמליץ על אחסון אתרים של חברת קמטרה, שמלבד אחסון האתר, היא מספקת עוד שלל שירותים נהדרים לבעלי אתרים.

פיתוח ייחודי

אם הצרכים שלכם הם מעט יותר מורכבים מאתר בסיסי – קחו בחשבון שיש לך השלכות כלכליות. לכן, מומלץ לבקש הצעות מחיר מסודרות בטרם תחילת העבודה, ולו כדי שתוכלו לוודא שהעלויות תואמות לתקציב שלכם.

עיצוב האתר

מחירי העיצוב יכולים להשתנות, כשזה תלוי מי מעצב לכם את האתר. בחלק מהמקרים, העיצוב כולל גם עיצוב חוויית משתמש. ההבדלים בין המחירים נובעים מסוג העיצוב, למשל ניתן לעצב עם תבנית מסוימת (כמו באלמנטור פרו של וורדפרס, או בתבניות החינמיות של WIX), ואפשר לעצב את האתר מ0 בסיוע של מעצב גרפי מקצועי (במקרה זה התשלום הוא גם עבור העיצוב ושעות העבודה של המעצב, וגם עבור הטמעת העיצוב באתר).

קידום האתר ותוכן מקצועי

אם אתם מתכננים לקדם את האתר שלכם בגוגל (מה שמאוד מומלץ), תצטרכו להיעזר בשירותיו של מקדם אתרים עוד בשלבי ההקמה. עלויות של קידום אתר יכולות להגיע לאלפי שקלים בחודש, כשזה תלוי בגודל האתר, בביטויים אותם תרצו לקדם ובכמות העבודה הנדרשת לתהליך.

בדרך כלל, קידום אתרים כולל גם הוצאות תוכן, כמו מאמרים פנימיים ותכנים לעמודים השונים של האתר. אם אתם בוחרים שלא לבצע קידום אתרים – קחו בחשבון שישנן עלויות תוכן והזנת תוכן (אלא אם אתם עושים את זה בעצמכם). כיום נהוג לגבות מחיר על תוכן פר מילה, ועלות הזנת התכנים נקבעת לפי מחיר שעתי (או פר פרויקט).

 

לסיכום, עלויות הקמת אתר משתנות בהתאם לצרכים של העסק. חשוב לברר מראש את כל העלויות הכרוכות, ולהגדיר תקציב בהתאם. בהצלחה.