עוסק מורשה

רואה חשבון הוא מבין אנשי המקצוע החשובים ביותר עבור העצמאי הישראלי, בעיקר עבור מי שהוגדר על פי חוקי מס ההכנסה כעוסק מורשה. אבל מה זה עוסק מורשה? ומדוע רואה חשבון עבור עסק כזה כל כך חשוב? כל הפרטים בהמשך. 

עוסק מורשה נחשב על פי רשויות המיסים כארגון אשר פועל להשגת רווחים עבור מי שרשום כבעליו. עסקים מכול סוג אשר פועלים תחת רישיון כמו משווקים, יבואנים, יצואנים, נותני שירותים מכול הסוגים וכולי, המרוויחים סכום כסף בשנה שמגיע עד מחזור מסוים שנקבע ע”י רשות המיסים – נחשבים עוסק מורשה ועליהם להירשם ככאלה ברשויות המיסים. 

כיצד יודע עוסק מורשה שהוא כזה?

כיום מרבית בעלי העסקים יודעים כמה הם מרווחים בשנה או בחודש וכמה הם צפויים להרוויח בכל תקופת זמן. אנשי העסקים, היזמים, המשקיעים ונותני שירות עצמאיים מחויבים לדווח למע”מ, למס ההכנסה ולביטוח הלאומי אודות ההכנסות שלהם ובד בבד לשלם מס באחוז משתנה על פי ההגדרה וע”פ ההכנסות. כאשר פותחים תיק במע”מ – מה שצריך לעשות כשפותחים כל עסק, קטן או גדול – חשוב להירשם על פי ההכנסות הצפויות כאשר עוסק מורשה הוא עוסק במחזור העסקים השנתי שלו עולה על 100,491 נכון לשנת 2020. עצמאיים שמרוויחים פחות, מוגדרים בדרך כלל עוסק פטור. 

רואה חשבון – עושה סדר בעניינים

עוסקים מורשים בוחרים מיד עם הקמת העסק (קראו אודות עוסק מורשה רואה חשבון): רואה חשבון מנוסה שיכול לסייע בכל הקשור לתשלומים, רישום ברשויות, דוחות שנתיים, תשלומים למע”מ וכולי. כיום כמעט ואין עצמאיים שמתנהלים ללא רואה חשבון משום שאיש מקצוע זה נותן שקט ובטחון בעת ניהול תיקים מול הרשויות. רואה חשבון מונע הצטברות תשלומים או קנסות ומספק שלווה וניהול כל הקשור לתשלומי המיסים, ההחזרים וההטבות של העוסק המורשה. בשל כך חשוב לבחור כבר עכשיו רואה חשבון מומלץ וטוב.