מיסוי בינלאומי

מה חשוב לדעת על מיסוי בינלאומי

קודם כל, חשוב להבין מי בכלל זקוק לכל התחום של מיסוי בינלאומי. למשל, אזרחים ותושבים ישראליים אשר מחזיקים בהשקעות בחו”ל, חייבים להכיר את התחום לעומק. כמו כן, הדבר נכון גם עבור ישראלים אשר בחרו לעשות רילוקיישן, הגירה או נוודים דיגיטליים. בנוסף לכך, חוקרים ישראלים אשר עוברים לחו”ל לצורכי לימודים וביצוע של מחקרים שונים, חייבים להכיר את הנושא, במידה והם מקבלים שכר או מלגות מהמוסד האקדמי. מעבר לכך, התחום רלוונטי עבור ישראלים המחזיקים בחשבונות בנק זרים, שאינם מדווחים בארץ. למעשה, כל מי שחזר מחו”ל ונחשב לתושב חוזר או לעולה חדש, חייב להכיר את התחום, על מנת להימנע מאי נעימויות או מתשלומי מס מיותרים.

מיסוי בינלאומי – נושא שחשוב להכיר!

קודם כל, כדאי לזכור כי לא מעט ישראלים מחזיקים בהשקעות מחוץ לארץ. בחלק מהמקרים מדובר על מניות או נכסים פיננסיים שונים, בעוד שבמקרים אחרים מדובר על נכסי נדל”ן. בכל מקרה, יש צורך להגיש דו”ח מפורט למס הכנסה לגבי ההשקעות האלו, או לחילופין, לשלם מקדמות מס מתאימות. חשוב להבין כי מי שלא ילמד את התחום או לא יטרח להתייעץ עם איש מקצוע שמתמחה בנושא כמו עו”ד טינה קפלן, עלול לשלם כפל מס מיותר, או לחילופין, לעבור על החוק. לכן חשוב להתייחס לנושא ברצינות הראויה לו, היות ואף אחד לא רוצה להסתבך עם מס הכנסה.

כמו כן, ישראלים אשר מבצעים רילוקיישן ועוברים לגור בחו”ל לתקופה מסוימת, חייבים גם כן להכיר את כל התחום של מיסוי בינלאומי. יש לציין, כי הדבר נכון גם עבור ישראלים שמעוניינים לבצע הגירה, או לחילופין, נוודים דיגיטליים אשר עובדים אונליין ומטיילים בעולם. בכל מקרה, חשוב להתייעץ עם איש מקצוע שמתמחה בתחום, על מנת להימנע מאי נעימות עם רשויות המס.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *