דף הבית / עסקים והון אנושי / כיצד לתכנן אסטרטגיה עסקית מנצחת

כיצד לתכנן אסטרטגיה עסקית מנצחת

כל עסק זקוק לאסטרטגיה עסקית על מנת להצליח. התכנון והיישום של אסטרטגיה לעסקים מיושמת בחברות גדולות זה שנים. לאחרונה, הדרישה לאסטרטגיה עסקית נשמעת גם מצידם של העסקים הבינוניים והקטנים בישראל.תוכנית אסטרטגית לעסקים קיימים

חשוב לדעת שאסטרטגיה לעסקים משמע בניית תוכנית פעולה שתעזור לעסק להגשים את המטרה המרכזית שלו, דהיינו, גידול בהכנסות, העלאה ברווחים ומניעת גלישה לחובות, דבר שאופייני לעסקים רבים בסדר גודל בינוני וקטן שאינם בונים את העסק בצורה נכונה. יש עסקים קיימים רבים שחווים קשיים.

המטרה של אסטרטגיה לעסקים היא לבחון את הנקודה הבעייתית בגינה מצבו הפיננסי של העסק החל להידרדר, החלטה על פתרון הבעיה ובניית אסטרטגיה עסקית מנצחת להווה ולטווח העתידי.  הבעיות של עסקים קיימים יכולות להיות בתוכנית השיווקית שאינה יוצאת לפועל, פרויקטים לא גמורים שמרמזים על חוסר שליטה של המנהלים וחוסר מקצועיות, פעולות שיווקיות שאינן משפיעות על קהל היעד, מחירים לא ריאליים ועוד.

אסטרטגיה עסקית

אסטרטגיה לעסקים – צמיחה עתידית מובטחת

ההחלטה לשכור את שירותיהם של מומחים בעלי ניסיון וידע בכל הקשור אל אסטרטגיה לעסקים תבטיח במרבית המקרים את צמיחתו המחודשת של העסק. האסטרטגיה תמיד תכלול מחקר מקיף אודות הפוטנציאל של העסק הקיים, השוק והמתחרים ועוד.

הדרכת תוכנה לארגונים

האסטרטגיה תמיד תתאים לחזון של הארגון ולתרבות הארגונית שלו כך שכל העובדים והמנהלים יהיו מודעים לכך שהולך להתרחש שינוי בארגון והתרבות הארגונית של אותו עסק תתמוך באותה אסטרטגיה לעסקים. התוכנית האסטרטגית תמיד תיכתב לאחר בחינת הביצועים השונים בעסק  ומה זה אומר לגבי השגת יעדי החברה. המדדים תמיד יתבססו על התוצאות, האיכות, יישום התכנון ותפקוד הצוות המנהל. השלב הסופי תמיד יהיה גיבוש אסטרטגיה לעסקים בהתאם לתוצאות שהתקבלו, תכנון התוכנית ויישומה.

במידה ואתם מרגישים שאתם צריכים עזרה או חיזוק בתחום המנהלי, כלכלי או אסטרטגי, מומלץ לקחת מספר שיעורים פרטיים באחד או יותר מהתחומים הנ”ל, על מנת להשלים פערים מקצועיים ולדבר באותה שפה עם יועצים מהתחום.

בהצלחה!

 

אודות אורן זכאי

אורן זכאי הינו בוגר תואר ראשון במנהל עסקים, חי את תחום הכלכלה, מנסה "לנצח" את השוק (אך לא תמיד בהצלחה), ומביא לכם הקוראים, מגוון ידיעות וחדשות מהתחום.

שווה לבדוק גם את

החזר מס שבח

החזר מס שבח – כיצד אנחנו יכולים להשיב את הכסף שלנו

בדרך כלל, הכלל הוא, שאנחנו משלמים מסים למדינה והיא משתמשת בהם. אך יש מקרים מסוימים, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *