פיצויים לניצולי שואה מרומניה

פיצויים לניצולי שואה מרומניה – נצלו את זכאותכם!

עד לא מכבר ההכרה של אדם שהיה בגטו, הייתה לגבי מי שהיה באחת מהגטאות הסגורים שהיו בערים שונות במדינות כמו אוסטריה, פולין, גרמניה ועוד.

גטאות פתוחים ברומניה 

אך ברומניה היו הרבה גיטאות פתוחים שבהם ריכזו את כל היהודים והטילו עליהם מגבלות שונות כך שהם לא יכלו לגור במקום אחר. לכן במשך שנים רבות היו ניסיונות לשכנע את ממשלת גרמניה שאף על פי שמדובר בגטאות פתוחים, לאור המגבלות ולאור דפוסי ההתנהלות בהם, יש להתייחס אליהם כמו אל גטאות סגורים, מבחינת הזכויות של מי ששהה במקומות הללו או עבור מי שעבד בהם.

לא מכבר, אישרה ממשלת גרמניה כי היא מכירה בגטאות הפתוחים שהיו ב – 19 ערים שונות ברחבי רומניה ולכן כל מי ששהה או עבד בערים הללו בשנים הרלוונטיות אמור לקבל מביטוח לאומי של גרמניה פיצוי כספי עבור כל התקופה הזו. 

עבור מי שאינו בחיים, הפיצוי הכספי מועבר לילדיו על פי חוק הירושה, בחלוקה שווה בין הילדים. מי שעדיין מקבל פנסיה, מגיש תביעה ומקבל פיצוי רטרואקטיבי וגם הגדלה של הקצבה החודשית להיקפי הזכאות החדשים, קראו בהרחבה באתר פיצויים מגרמניה.

פיצויים למי שהיה בגיטאות הפתוחים ברומניה

יוצאי רומניה אמורים לבדוק את רשימת 19 הערים ברחבי המדינה שקיבלו לכך אישור ואם מדובר באדם שאכן היה שם בשנים הללו, עליו להגיש תביעה. הרשויות בוחנות את הנתונים בקפדנות ובהתאם לקריטריונים שנקבעו הם מפצים את יוצאי רומניה, אם האדם בחיים או לחלופין את בני משפחתו.

מדובר בפריצת דרך מאד משמעותית לאחר שנים של מאבק עיקש ולכן רבים מבין יוצאי רומניה כבר פעלו בנושא זה והגישו את התביעה הכספית, כדי לקבל את הסכומים המגיעים להם.

קראו איך מקבלים פיצויים ליוצאי רומניה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *