האם משתלם לצבוע שיער לבד בבית? מדריך למתחילות

כיצד ניתן לצבוע שיער באופן עצמאי ומבלי להגיע למעצב השיער

 

רוב הנשים בישראל צובעות את שיערן, אבל מי שעושות זאת נחלקות לשתי קבוצות: יש מי שהתחילה בגיל צעיר מתוך גחמה ויש מי שצובעת לראשונה את השיער, רק כאשר השיבה מתחילה לבצבץ. כך או כך, בסופו של דבר מרבית הנשים יעדיפו לצבוע ולטשטש את סימני הגיל, לעומת מרבית הגברים שדווקא נשארים עם המראה הטבעי. תקופת הקורונה הביאה לסגירה של מכוני היופי ומעצבי השיער, לכן לקוחות רבות שנהגו לפקוד את המספרות לפחות אחת לחודש, מצאו את עצמן מתמודדות עם טיפוח השיער וצביעתו – לגמרי בעצמן. כדאי להכיר את היתרונות והחסרונות של הצביעה הביתית ובעיקר – להבין כיצד אפשר לבצע אותה בצורה מקצועית לחלוטין, אפילו אם אתן לבד בבית ואיש לא עוזר לכן בכך.

כמה עולה לצבוע שיער אצל ספרים בישראל?

 

כאשר אתן הולכות למעצב השיער, הסכום לתשלום איננו מסתכם בעלות של צבע לשיער בלבד, אלא במעטפת השירות כולה, המוענקת לכן: חפיפה, סירוק, קבלת שירות במתחם מעוצב, לפעמים הגשת קפה – כל הפינוקים הללו עולים כסף רב לבעל המקום, המשלם על השכירות וגם את המשכורות של העובדים שלו. עבודה של צביעת שיער מהסוג הפשוט ביותר תעלה כמה מאות שקלים, כאשר שירותים מורכבים יותר כמו גוונים או הבהרה – עשויים לעלות הרבה יותר.

האם זה חסכוני יותר באופן משמעותי לצבוע בבית?

 

ההשקעה היחידה של מי שצובעת את שיערה באופן עצמאי בבית, היא בצבע לשיער נטו. זה נכון שמוטב להשתמש גם באביזרים ייעודיים לצביעה, שהם מברשת מיוחדת, קערה לערבוב ואולי אפילו כמה קליפסים לראש – אבל מדובר בסכום ראשוני של כמה עשרות שקלים. לאחר הרכישה, האביזרים הללו ישמשו אתכן פעמים רבות מספור. אם עד כה הייתן רגילות להוציא 300 שקלים בכל חודש או חודש וחצי, יהיה זה בוודאי מפתיע לגלות שבעבור כשלושים שקלים מדי חודש, אתן יכולות להגיע לאותה התוצאה בדיוק.

איך ניתן לצבוע את השיער לבד בצורה מקצועית?

 

ראשית כל, הצטיידי בפריטים שצוינו קודם והקפידי על איכות מעולה שלהם – זה מקל מאוד על כל התהליך המלכלך למדי הזה.  לאחר מכן,  ביום הצביעה, סרקי את שיערן בצורה יסודית ונסי שלא להשאיר “קשרים בשיער”. צביעת השבילים שעל הקרקפת בחלקה הקדמי הוא פשוט, אך האתגר מתחיל בשלב שבו תצטרכי לצבוע את השיער הקרוב לעורף. בהנחה ולא תוכלי לצפות בו, כמובן, במהלך הפעולה – יהיה לך עדיף פשוט להניח כמויות גדולות למדי של חומר ולנסות לעסות אותו אל שיערך. המשמעות היא רכישת שתי ערכות צביעה בכל פעם, כלומר השקעה גדולה יותר של כשישים עד שבעים שקלים לחודש – אך התוצאה המדויקת, על אף העבודה הלא מדויקת, תשמח אותך עד מאוד והחיסכון הכלכלי, בהשוואה לקבלת שירות ממעצב שיער, יהיה משמעותי ביותר.