דף הבית / שירותים לעסק / תוכנית לניהול בטיחות

תוכנית לניהול בטיחות

תוכנית לניהול בטיחות הינה תוכנית חיונית, שמטרתה לשמור על הבטיחות במקום העבודה. לפי החוק בארץ, כל מפעל המעסיק יותר מ- 50 עובדים, חייב לגבש תוכנית מקצועית לניהול בטיחות. המטרה היא לצמצם למינימום את כמות תאונות העבודה השונות ולהבטיח סביבת עבודה בטוחה ומוגנת עבור העובדים. כמו כן, כדאי לדעת כי מטרת התוכנית היא לצמצם ככל האפשר את התפתחותן של מחלות מקצוע שונות, אשר פוגעות בעובדים ואף עלולות לגרום לנכות ומוות. לכן חשוב לעדכן את תוכנית הבטיחות אחת לשנה לפחות לצד יועץ בטיחות, כאשר ההמלצה היא לעדכן אותה בכל פעם שיש שינוי משמעותי בצורת העבודה במקום. התוכנית אמורה לכלול את התיאור של מקום העבודה, תיאור המדיניות הקשורה לבטיחות ובריאות, ניהול הסיכונים השונים במקום, תוכנית שנתית לצורך הדרכת העובדים, רשימה של נוהלי העבודה ועוד.

תוכנית לניהול בטיחות – פרטים טכניים שכדאי להכיר

אחד החלקים החשובים ביותר של התוכנית, הוא סקר הסיכונים. מדובר על ביצוע של ניתוח סיכונים בתהליכי העבודה השונים הנהוגים במקום, במטרה לאתר מפגעים שונים שעלולים לסכן את העובדים. כתוצאה מכך, נקבעים נהלי בטיחות שונים, במטרה לצמצם את הסיכון לתאונות עבודה. כמו כן, נעשית ביקורת והפקת לקחים, לאחר כל תאונת עבודה, במטרה לשפר את הבטיחות ולספק סביבת עבודה בטיחותית ומוגנת עבור כל אחד מהעובדים. כמו כן, תוכנית בטיחות חייבת לכלול גם חלק המתייחס למקרי חירום, כגון שריפה או למשל, דליפה של חומר מסוכן. התוכנית צריכה להכיל פעולות ברורות שיש לנקוט, על מנת להתמודד עם סיטואציות מסוג זה. לכן חשוב לעבוד עם חברה מקצועית ומנוסה, שמתמחה בתחום של כתיבת תוכניות לניהול בטיחות. חברה מסוג זה, תוכל לכתוב את תוכנית הבטיחות עבור מקום העבודה שלכם, תוך כדי היעזרות במהנדסים ואנשי מקצוע ברמה הגבוהה ביותר.

לסיכום, תוכנית לניהול בטיחות הינה תוכנית חיונית וחשובה, שנועדה לשמור על הבטיחות של העובדים בכל מקום עבודה המונה יותר מ- 50 אנשים. חשוב להבין כי תוכנית מסוג זה יכולה למנוע היווצרות של מחלות מקצוע מסכנות חיים ותאונות עבודה מיותרות. הקפדה על הנהלים תיצור סביבת עבודה בטוחה ומוגנת.

> קראו בהרחבה על תוכנית ארגון בטיחות של אתר בנייה

אודות miri

שווה לבדוק גם את

מיניסייט לעסקים

מיניסייט לעסקים

מה זה מיניסייט? וכיצד הוא יכול לסייע לעסקים שרוצים לפרסם את בית העסק שלהם, או …

תגובה אחת

  1. חברת ליאור בטיחות סיפקה לעסק שלנו שירותי תוכנית לניהול בטיחות בצורה מקצועית ואיכותית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *