דף הבית / כללי / שימוש חורג

שימוש חורג

בישראל קיימים חוקים שנוגעים לעניין מבנים, קרקעות והשימוש בהם. חוקים אלו נועדו להגביל את השימוש בהתאם להתוויה של השטח, ולגרום לכך שייעשה בו השימוש הרצוי. במידה ומבצעים במבנה או בקרקע שימוש שונה הדבר מוגדר כעבירה על החוק, והוא נקרא בשם שימוש חורג. באופן רגיל הדבר הזה אסור, ואין לעשותו. אבל יש מקרים בהם מעוניינים לשנות את הקרקע או את המבנה ממטרתו הרשמית, וזאת באופן רשמי ומותאם על פי חוק. למעשה מדובר על תהליך שמבצעים אותו מול הרשות המקומית בצורה מסודרת ורשמית, על מנת להשיג את המטרה ולקבל את האישור.

להתנהל מול הרשות במקצועיות

בכל רשות מקומית יש התנהלות אחרת, ואנשים אחרים מאיישים את התפקידים המשמעותיים לעניין זה. ולכן קשה לתת כללים גורפים שיהיו נכונים לכל עיר ועיר. אם כי יש קווים כלליים שמנחים את התהליכים השונים, ומשפיעים על בעלי הנכסים אשר מעוניינים לקבל אישור לשימוש חורג. בכל מקרה לגופו יהיה נכון לפנות אל גורם בתחום היזמות והבנייה. גורם כזה שמכיר את החוקים בענף, מתמצא בהתנהלות שקיימת ברשות המקומית, ויודע מה לעשות כדי לקבל אישור לשימוש חורג. יש לציין כי חשובה מאוד המקצועיות והמיומנות של נותן השירות, כפי שניתן למצוא באתר זה. כי לא תמיד קל לצלוח את התהליך הזה, ולא בכל מקרה ניתן לקבל את האישור לשימוש חורג.

תשלומי מס על השימוש

במקרים מסוימים המשתמשים בשימוש חורג או המבקשים אישור לשימוש חורג יצטרכו לשלם מס בגין העניין. גובה המס ייקבע בהתאם לתקופת הזמן בה נעשה השימוש החורג, בהתאם לממדי החריגה וכן הלאה. בכל מקרה לגופו הדברים נבדקים על ידי עובדי הרשות המקומית, וזאת כדי לבחון את המטרה המקורית של המבנה או הקרקע, את השימוש החורג שנעשה בו על כל היבטיו, ואת סכומי המס שיש להטיל בגין כך על בעל הנכס.

להיות מלווה עם איש מקצוע מיומן

כדי לעבור את השלב הזה בשלום, כדי להגדיל סיכויים לקבלת אישור לשימוש חורג, חשוב מאוד לשכור את שירותיו של יועץ נדל”ן מומחה בנישה הזו. אדם שמכיר את החוקים ואת ההתנהלות, ויש לו סיפורי הצלחה באמתחתו.

אודות miri

שווה לבדוק גם את

בדק בית

בדק בית

בדק בית הוא פתרון תחזוקה וניהול נכסים מודרני עבור הבית שלכם. ישנם בעלי נכסים שמעוניינים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *