דף הבית / צרכנות / איך בוחרים דיור מוגן שישתלם כלכלית?

איך בוחרים דיור מוגן שישתלם כלכלית?

הרבה אנשים בגיל מבוגר מחפשים פתרונות של דיור מוגן, זוהי אופציה מועדפת עבור רבים מבני הגיל השלישי. דיור מוגן עונה על כמה פונקציות בסיסיות חשובות מאוד עבור הגיל השלישי. זהו מקום בהם יש להם חיי חברה עם אנשים בגילם, זוהי סביבה מוגנת ובטוחה עבורם מכל הבחינות ויש בה שירותים רפואיים וסוציאליים המתמחים בבעיות האופייניות לבני הגיל השלישי.בישראל ניתן למצוא הרבה מאוד מקומות בהם יש דיור מוגן, דבר טוב מכיוון שישנן הרבה אפשרויות לבחירה. ניתן למצוא דיור מוגן בסגנונות שונים; ישנם מקומות המזכירים בית מלון בו כל המגורים והשירותים הם תחת קורת גג אחת, וישנם מקומות המזכירים כפר נופש.  אבל איך בעצם לבחור דיור מוגן? מהם השיקולים ומה צריך לבדוק? להלן מדריך קצר איך לבחור דיור מוגן.

כאשר בוחרים דיור מוגן יש לקחת בחשבון מספר שיקולים:

מיקום הדיור

מיקום הדיור הוא שיקול חשוב מאוד, אנשים מבוגרים אינם אוהבים לעבור לסביבת מגורים שאינה מוכרת להם באזור מרוחק. הם מרגישים יותר נוח לגור באזור מוכר להם. כמו כן מוטב שזה יהיה אזור הקרוב למגורי המשפחה, אל מנת שתוכלו לבקרם והם יוכלו לבקר אתכם. יש לשים לב לדרכי התחבורה הציבורית על מנת לאפשר תנועה למבוגרים אשר תלויים בתחבורה הציבורית. אל תשכחו שלאנשים מבוגרים ישנם עוד תחומי עניין מלבד לבקר את הנכדים, לכן שימו לב לאטרקציות נוספות שיש בסביבה, כמו מרכזי בילוי בהם יוכלו לבקר מבלי צורך להתרחק יותר מידי מהבית. כמו כן יש לבחור בין מיקום באזור כפרי ושקט או מקום בעל אופי עירוני.

הטיפולים האפשריים במקום

אנשים בגיל המבוגר צריכים טיפולים רפואיים שונים, חשוב מאוד שבמקום בו הם מתגוררים יהיה צוות מיומן אשר יכול להעניק שירות טיפולים 24 שעות ביממה. קשישים רבים הם במצב בריאותי ירוד וישנו צורך במעקב יום יומי של רופא אחר מצבם. כמו כן ישנם קשישים הצריכים טיפול סיעודי, לא בכל דיור מוגן ישנם שירותים של טיפול סיעודי. חשוב מאוד לבדוק את רמת השירותים הרפואיים במקום, זהו גורם חשוב מאוד בהחלטה.

הפעילויות במקום

דיור מוגן הוא לא מקום להשתעמם בו, ישנן פעילויות רבות לרווחתם של הדיירים. חשוב לבדוק אילו פעילויות מאורגנות במקום. מקובל מאוד לקיים חוגי העשרה, פעילויות יצירתיות, פעילויות ספורטיביות, מפגשי ספרים ועוד. בדרך כלל ישנם אולמות מיוחדים בהם מתקיימות הפעולות כמו הרצאות והופעות.

רמת יחידות הדיור

חשוב לראות קודם את החדרים באופן פיזי, נכון שאפשר להתרשם מתמונות אבל אין תחליף לביקור פיזי במקום בו תוכלו להתרשם מרמת המקום. ישנו דירות דיור מוגן ברמה גבוהה מאוד המאפשרות לקשישים ליהנות מדירה נוחה ומטופחת.

אודות אורן זכאי

אורן זכאי הינו בוגר תואר ראשון במנהל עסקים, חי את תחום הכלכלה, מנסה "לנצח" את השוק (אך לא תמיד בהצלחה), ומביא לכם הקוראים, מגוון ידיעות וחדשות מהתחום.

שווה לבדוק גם את

מזון לכלבים

5 סוגי המזון לכלבים הטובים ביותר לשנת 2020

מדי שנה יוצאים לשוק מגוון סוגים של מזון לכלבים. חלקם מבוססים על מזון שקיים בשוק …

תגובה אחת

  1. מאמר מצוין, תודה רבה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *