5 סיבות למה מבנה ארגוני חשוב לעסק שלך

בשנים האחרונות פותחו שיטות מקצועיות לניהול וארגון. אמנם מדובר בשיטות חדשניות אשר לא היו מוכרות בעבר, אבל המציאות מלמדת על תועלת עצומה ועל שינוי לטובה בהתנהלות העסקים. מסתבר שאם אתה מנהל עסק המבנה הארגוני יוכל להועיל גם לך. הבה ונבין מדוע
בנייה והטמעת תרבות ארגונית תתרום גם לך..

  1. חלוקת תפקידים ברורה – בעסקים רבים נושא הסמכויות הינו בעייתי. לא ברור מי מפקד על מה ולא הוחלט על מי מוטלת האחריות. על פניו העסק פועל והדברים מתקדמים. אבל יש הרבה מתיחויות וכעסים. כאשר משקיעים במבנה ארגוני מדויק הכול ברור ומתוכנן יותר. כל נושא משרה יודע היטב מה מוטל עליו ואילו תחומים לא אמורים להעסיק אותו כלל.
  2. היררכיה – בכל בית עסק חובה כי תהיה היררכיה ברורה. כל אחד ידע מי עומד מעליו ומי סר למשמעתו. כאשר המבנה ההיררכי מתוכנן היטב ומוסבר לכל, הציות להוראות טוב יותר, נתינת הוראות מתבצעת בצורה יעילה יותר וכל אחד יודע היטב את מקומו.
  3. ניצול משאבים – מבנה ארגוני מדייק את ההתנהלות ויוצר מציאות בה המשאבים כולם מנוצלים באופן יעיל. כמובן שיש בכך תועלת רבה לבית העסק. שכן כאשר המשאבים מנוצלים כיאות ההכנסות גדלות והעסק פורח וגדל.
  4. ביצוע נכון – מנהל לא נמצא לכל אורך היממה בשטח כדי לתת הוראות. וזה גם לא אמור להיות כך. עובדים צריכים לדעת מהו התפקיד שלהם והם אמורים להיות אחראיים על ביצוע מושלם גם אם אף אחד לא עומד עליהם. כאשר קיים מבנה ארגוני כל עוד מכיר היטב את מקומו ואת תפקידיו והוא יודע היטב מה עליו לעשות וכיצד עליו לנצל את יום העבודה שלו. והכי חשוב – הוא מבצע את מטלותיו באופן הנכון כמתבקש ממנו. כיום ישנם לא מעט עסקים אשר נעזרים בשירות ייעוץ בשינוי ארגוני כך שהכל מתנהל כראוי.
  5. סימון מטרות – כאשר העסק מתנהל עם מבנה ארגוני נכון הוא פועל בצורה מכוונת מטרה. כל אחד מממלאי התפקידים יודע מה מוטל עליו לעשות ואיזו מטרה מעוניינים להשיג. כל אחד במערכת יודע את אשר לפניו והוא ממלא את המשבצת שלו באופן הטוב ביותר. זו הדרך להשיג מטרות עסקיות.