דף הבית / פיננסים / מורה? כדאי שתקראו טוב את תלוש השכר שלכם

מורה? כדאי שתקראו טוב את תלוש השכר שלכם

תלוש השכר הוא מסמך בעל משמעות רבה. אך מורים רבים נותנים יותר משמעות לסכום הכסף שהופקד בחשבון הבנק, ואת תלוש השכר מתייקים בלי לתת לו התייחסות מיוחדת. אולי בעבר העסק היה פשוט יותר ולא היה צורך לעיין לעומק העניינים, כדי לוודא שכל החישובים תקינים והסכום ששולם בסופו של דבר אכן מתאים למה שמגיע לכם בהתאם לכל הנתונים. אבל כיום שיטות החישוב מסובכות ותלויות בפרטים רבים ומסובכים.

בדיקה יסודית – מה היא עשויה להעלות?

חשוב לדעת כי בדיקה יסודית של תלוש השכר עשוי להעלות מסקנות שונות. במקרים רבים מגלים מורים כי סעיפים שונים לא חושבו כראוי בתלוש שלהם, כמו כן מתברר להם כי גמולים שונים לא נלקחו בחשבון והם לא תוגמלו על כל מה שהם אמורים לקבל על פי הסכם ההעסקה שלהם. אמנם יש טעויות שמורה יוכל לאתר בכוחות עצמו. ולכן מומלץ לעיין בתלוש ולבחון את כל השורות שלו כדי להסיק ממסקנות. מורים מגלים טעויות משמעותיות ששוות להם הרבה מאוד כסף.

מתי נכון לבצע בדיקה מקצועית?

אך יש מקרים בהם יהיה נכון וחכם לבצע בדיקה יסודית של תלוש השכר באמצעות הינשוף מומחה לשכר מורים. וזאת במקרים בהם המורה אינו מתמצא בחישובי השכר ובפרמטרים השונים לחישוב המשכורת. אבל לא רק. גם מורים שחשבו שהם מתמצאים בעניין החליטו לפנות לחברה מקצועית עבור בדיקת התלוש שלהם, והבדיקה העלתה ממצאים מפתיעים. הם גילו כי בתלושי השכר שלהם לא חושבו פרטים שונים, מה שגרם למשכורת להיות נמוכה באופן משמעותי ממה שמגיע להם. ההמלצה היא לבצע אחת לתקופה בדיקה מקצועית וכך לוודא כי המורה אכן מקבל את כל השכר שמגיע לו. במקרים בהם מתברר כי השכר חסר הוא יוכל לתבוע את המגיע לו ולקבל השלמה.

החזרים רטרואקטיביים

יש מורים שבדקו תלושי שכר קודמים של משרד החינוך תלושי שכר ובצעו בדיקה לאחר שנות עבודה ממושכות והתברר להם כי לאורך שנים הם לא קבלו את מלוא שכרם המגיע להם. הם קבלו החזר רטרואקטיבי שהגיע לסכום משמעותי בהחלט של כסף. אכן, בדיקה מקצועית זה צעד נבון וכדאי!

אודות miri

שווה לבדוק גם את

החזרי מס

זה הזמן לבצע החזרי מס

זכאות להחזרי מס יכולה להיווצר אצל שכירים ועצמאים כאחד כתוצאה מסיבות שונות ומגוונות. בעקרון, כל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *