דרכון ביומטרי

כל מה שצריך לדעת על דרכון ביומטרי

מה זה דרכון ביומטרי? מי יכול לקבל אחד כזה? ומהם היתרונות של שימוש בשיטה זאת במעבר גבולות ובשדות התעופה? אם אתם בעלי דרכון ישראלי או דרכון זר – חשוב שתדעו כיצד אפשר לעבור את הגבול, בקלות!

דרכון ביומטרי הוא כזה שמטרתו להחליף את שיטת הבידוק הישנה במעבר בשדה התעופה, הנמלים או בין גבולות, כאשר מטרתו היא לאפשר ליותר ויותר נוסעים להשתמש בטכנולוגיה מתקדמת במעבר בין מדינה למדינה.

הרעיון שעומד מאחורי שיטה זו נועד להקל על נוסעים ועל עוברים במעברי גבולות, תוך שכיום ישנן עמדות ביומטריות בשדות התעופה המאפשרות זיהוי הנוסע על ידי נתונים אלקטרוניים.

דרכון ביומטרי מכיל בעצם את כל המידע אודות זהותו של האדם העובר את הגבול והוא מקנה קריאה של המידע באמצעות קרינה אלקטרו מגנטית ללא מגע, תוך שאת המידע מאבטחים באמצעות חתימה דיגיטאלית.

שימוש ומעבר יעיל יותר בשדות התעופה

בשנת 2015 החלו להשתמש בנתב”ג בעמדות ביומטריות שמשמשות לקריאת הדרכון באופן אוטומטי. בשנה זאת הצטייד השדה ב-7 עמדות שהוצבו בבידוק בשדה התעופה, כאשר העמדות מקנות מפרט ביומטרי הכפוף לתקן הבינלאומי שמבטיח כי ישנה התאמה בין שלל הדרכונים וקידוד בדיקה תואם בין כלל המדינות בעולם.

באמצעות השיטה החדישה יוכלו לעבור אזרחים ישראלים שהפיקו דרכון כזה דרך רשות האוכלוסין וההגירה, תוך שהוצאת הדרכון מחייבת מתן טביעת אצבע, הזמנת תור במשרד האוכלוסין שבו מבצעים את ההנפקה, תוך שלאחר 10 ימים נשלח הדרכון בדואר אל בעליו.

את התשלום על הפעולה יש לבצע בלשכות רשות האוכלוסין וההגירה במזומן, בכרטיס אשראי או בהמחאה, או שניתן לעשות זאת און ליין באמצעות כניסה לאתר של לשכת ההגירה והאוכלוסין.

אגב, אם אתם זכאים להוצאת דרכון זר, מוטב שתעשו זאת משום שיש לו יתרונות רבים. בדקו את זכאותכם לקבלת הדרכון ותוכלו להיעזר בחברות שונות המסייעות בתהליך כמו חברת portugal passport שתסייע לכם בכל השלבים להוצאת דרכון פורטוגלי.

דרכון ביומטרי

מהם היתרונות של הצטרפות לשיטה המתקדמת של מעברים בין גבולות ושדות תעופה?

אם אי פעם חשבתם להפיק דרכון מסוג זה, חשוב שתכירו את היתרונות שלו ואת הסיבות להפקה:

שיפור חווית הטיסה

כאשר יש לכם דרכון ביומטרי אתם יכולים באמצעות בידוק מהיר בעמדות לחסוך זמן וגם להגיע בזמן קצר יותר אל הטיסה שלכם. לכן שיטה זאת עדיפה יותר משיטת הבידוק הרגילה שלעתים יכולה לארוך דקות ארוכות עד שעות(!) במקרים קיצוניים.

אבטחה טובה יותר והגנה על פרטיות

באמצעות השיטה הביומטרית ניתן לבצע אבטחה טובה יותר לפרטים המזהים שלכם ולהגן על עצמכם מפני גניבת זהות, תוך שהשיטה מאפשרת אימות מדויק של התמונה שלכם, שבב אבטחה נוסף שמאפשר גישה לנתונים רק לאחר הזנת המפתח המתאים לשבב, אימות אקטיבי של הדרכון באמצעות קוד סודי, מניעת דליפה של מידע רגיש באמצעות אימות טביעת האצבע המחייב בשימוש בשיטה זאת.

עמדות פעילות

יתרון נוסף שבזכותו רבים משתמשים בשיטת זיהוי ביומטרית, נוגע ליכולת ליהנות מעמדות שירות מהירות בנתב”ג ללא המתנה ארוכה וללא פגישה עם פקיד.

כניסה ויציאה מהירה

במידה ויש לכם דרכון פורטוגלי או אירופאי, תוכלו לצאת ולהיכנס מהר יותר משדות תעופה, בעוד שהשיטה הביומטרית תספק גישה מהירה יותר לטיסה שלכם.

שיפור התנאים של שדות התעופה

בזמן שאתם מצטרפים לקדמה ולשאר מדינות העולם המתקדם, שדה התעופה של מדינת ישראל הופך נגיש יותר עבור תיירים מכל העולם: מה שמספק יתרון נוסף ותרומה למדינה.

 

לסיכום, דרכון ביומטרי יכול לפתור לכם הרבה בעיות ולכן יש לבדוק כבר עכשיו כיצד תוכלו להוציא אותו ולייעל את חוויית הטיסה שלכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *