אדריכלות נוף

מה זה אדריכלות נוף ומה עושים עם זה – על תפקידיו של אדריכל נוף

סיבוב קצר מחוץ לבניין שבו אתם מתגוררים יגלה לכם עד כמה השקיעו באדריכלות הנוף בשכונה שלכם. מדובר על תחום שקל מאוד להתעלם ממנו כי אנחנו מקבלים אותו כמובן מאליו, אך אם לא היו משקיעים בו, מיד היינו חשים בכך. סביבת המגורים שלנו היא למעשה כל מה שנמצא מחוץ לבית הפרטי או הדירה. היות שמדובר על שטחים נרחבים למדי, יש צורך במגע של אנשי מקצוע שייקחו את העניינים לידיים ידאגו לטיפוח כללי של האזור.

את המקצוע ניתן ללמוד במכללות שונות ברחבי הארץ. אדריכלות נוף היא מקצוע מבוקש, שכן תנופת הבנייה לא נפסקת לרגע ואנשים רבים שמים דגש גדול על איכות הסביבה, תכנון נופי נכון ושילוב של פרקטיקה ויופי. נוף היא מילה כללית שיכולה להיות חלק מכל סביבה. אדריכל הנוף יוכל להתמחות בעיצוב גינות פרטיות, מסלעות, תכנון עירוני וגם בניית גורמים עיצוביים שונים במתחמים ציבוריים.

לאילו כיוונים ניתן להתפתח?

כל מקצוע אשר יש לו זיקה לתחום העיצוב הוא בעל פוטנציאל להצלחה. היות שכיום ישנו דגש רב על המראה החיצוני של כל מיזם, שכונה או פארק חדש שמוקם נראה כי לאדריכלי הנוף צפויה עבודה רבה. במהלך הלימודים ישמעו הסטודנטים הרצאות שונות ויקבלו את החומר מאת אנשי מקצוע בכירים בתחום. התלמידים ירכשו ידע בתחומים שונים דוגמת:

  • סוגי צמחים
  • תכנון השקיה
  • תכנון אקולוגי
  • חוקי הבניה (באופן כללי)

אדריכלות נוף

מה לומדים

בין השאר ילמדו הסטודנטים גם שרטוט אדריכלי, מתמטיקה, אנגלית כימיה, הכרת הצומח ועוד. ישנם תנאי קבלה לקורס אשר כרוכים בהצגת ציוני בגרות, תיק עבודות וראיון אישי. מתוך לימודי אדריכלות נוף ניתן להתפתח לתחומים נוספים אשר קשורים לנושא. המשכורות בתחום הן גבוהות יחסית והמקצוע נחשב למכובד למדי.

אדריכלות נוף בעולם הגדול

אדריכלות הנוף היא ללא ספק מקצוע שלא יעלם מהעולם במהירות. המודעות הגדולה לסביבה בה אנו חיים רק תגביר את הרצון של אנשים לגור בסביבה מטפחת ויעילה. במקצוע זה ישנם צדדים פרקטיים רבים, עקרונות פיזיקליים והכרה של תוואי השטח. כל זאת על מנת להביא לתוצאה הטובה ביותר מבלי לפגוע בטבע.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *