דף הבית / כללי / מערכות אל פסק

מערכות אל פסק

אחת הבעיות הקשות ביותר של אנשים אשר משתמשים במחשבים נייחים ובמכשירי חשמל נייחים אחרים היא, אם חס וחלילה יש הפסקת חשמל, הכל יכול להיהרס ברגע אחד. מאחר ובבת אחת הפקק קופץ וזרם החשמל נפסק, אז המנוע של המכשיר יכול להתקלקל.

במקרים מסוימים זו יכולה להיות בעיה חמורה, מאחר ולא ניתן לתקן את זה הנזק וצריך להחליף הכל. יש מקרים בהם ניתן עוד לתקן את הנזק דרך החלפת רכיבים מסוימים, אך זה תלוי בסוג המוצר ויתרה מזו, זה תלוי לא מעט בסוג התקלה, משך הזמן שלה ובגורמים אחרים שיכולים להשפיע על כך.

זו הסיבה שבלא מעט מקומות נהוג להשתמש במערכות אל פסק. מערכות ייחודיות שמטרתן לשמור על המכשירים מפני הפסקת חשמל. צריך לומר, מכשירי אל פסק לא אמורים לשחזר או לגבות נתונים, לשם כך יש שרתים מסוגים שונים שמבצעים זאת, מטרת המערכות הנ”ל היא לאפשר למכשירים להמשיך ולעבוד גם אם חס וחלילה יש נזק למנוע, גם אם חס וחלילה יש בעיה מסוימת שמונעת מהמכשירים לעבוד, יתרה מזו מטרת המערכות היא למנוע השפעה של הפסקת חשמל, כך שתהליך הכיבוי של המכשיר יהיה רגיל.

נהוג להשתמש במערכות אל פסק גם בבית וגם במקומות עבודה רבים, מאחר ולא מעט אנשים נוטים עדיין להשתמש במחשבים נייחים ולא ניידים, ומאחר ותמיד קיים חשש שהמקרר ומכשירים אחרים ייהרסו כתוצאה מהפסקת חשמל, הרי שאין ברירה אלא להתקין מערכות שכאלה על מנת שיהיה קל יותר להשתמש באותם מכשירים.

מערכות אל פסק

המערכת עובדת על ידי חיבור שלה אל המכשיר החשמלי, כאשר היא מחברת בינו לבין שקע החשמל. בצורה כזו כל האחריות על ההפעלה החשמלית עוברת בצורה מסוימת דרך המערכת ולא דרך המכשיר. אם יש הפסקת חשמל או כל דבר אחר, הרי שהמערכת היא זו שאחראית על תהליך העבודה שלו.

לסיכום, רצוי מאוד לקנות מערכות אל פסק גם לבית וגם למשרד, בצורה כזו אם חס וחלילה יש בעיה במערכת החשמל, שום נזק לא ייגרם למכשיר ויהיה ניתן להמשיך להשתמש בו בצורה חופשית כשהחשמל יחזור לזרום.

אודות miri

שווה לבדוק גם את

AGT של מתי כוכבי - ברשימת ה-Cool Vendors של גרטנר

AGT של מתי כוכבי – ברשימת ה-Cool Vendors של גרטנר

חברת גרטנר הינה חברת מחקר בינלאומית, אשר מפרסמת אחת לתקופה את רשימת ה- Cool Vendors …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *