דף הבית / דינים וחוזים / 5 סעיפים בתלוש השכר שלכם שכדאי שתכירו

5 סעיפים בתלוש השכר שלכם שכדאי שתכירו

תמיד יוצא לכם לקבל את תלוש השכר, אך פשוט אין לכם מושג מה המשמעות של הסעיפים המופיעים בו? בכדי לעשות לכם קצת סדר בנושא, החלטנו להרחיב מעט על 5 סעיפים בתלוש השכר שלכם שכדאי שתכירו, וזאת בכדי שתוכלו להבין טוב יותר את הזכויות שמגיעות לכם בשוק העבודה.

  • דמי מחלה – לכל עובד שכיר בשוק העבודה הישראלי מגיעים דמי מחלה אשר מתבססים על סמך הוותק של העובד והתקופה שבה הוא עובד במקום העבודה.
  • החזר הוצאות נסיעה – מגיע לכם לקבל החזר על הוצאות הנסיעה שלכם למקום העבודה, וזה בדיוק החלק בתלוש שמציין את ההחזר שהמעסיק מעניק לכם בכל חודש.
  • ימי חופשה – לצד ימי המחלה, מצוינים גם מספר ימי החופשה שמגיעים לכם בתלוש השכר, אשר מתבססים על התקופה שיצא לכם לעבוד במקום העבודה באופן מצטבר.
  • דמי הבראה – אלו מכם אשר עובדים למעלה משנה במקום העבודה זכאים לדמי הבראה אשר מופיעים על גבי תלוש המשכורות בכל חודש.
  • שעות נוספות – אם יוצא לכם לעבוד שעות נוספות, אז על גבי תלוש השכר אמור להופיע השכר הנוסף שמגיע לכם, כך שתוכלו לדעת בצורה מדויקת האם אתם מקבלים את כל שמגיע לכם.

הכרה של חמשת הסעיפים הללו עשויה לעזור לכם להבין טוב יותר את הזכויות שלכם במקום העבודה, ובכך למנוע מצבים לא נעימים שלפיהם אתם פשוט מתמודדים שלא כשורה עם ההתנהלות שלכם במקום העבודה.

סעיפים בתלוש השכר

שימו לב שאתם בוחרים לבחון את ההתנהלות שלכם בקפידה, וזאת בכדי להבטיח שאתם עושים כל שדרוש למען העתיד התעסוקתי שלכם. אם אתם לא בטוחים לגבי הזכויות שמגיעות לכם במקום העבודה הדבר הטוב ביותר שתוכלו לעשות היא להתייעץ עם גורם מקצועי שיוכל לעזור לכם ולהנחות אתכם בקבלת ההחלטות שלכם.

אם אתם מבחינים במצב שבו הזכויות שלכם נפגעות בשל מעסיק שלא מתחשב במה שמגיע לכם, יהיה כדאי לכם לפנות אל גורם בתחום עריכת הדין שיוכל לעזור לכם ולהסביר לכם מהם הדברים שאתם יכולים לעשות במצב הזה בכדי לצאת ממנו בסופו של דבר.

אודות miri

שווה לבדוק גם את

גביית מזונות באמצעות הרשויות

חוק המזנות הוא חוק העומד לימינה של האישה וילדיה אשר יש בהם פסק דין לתשלומי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *