מפתחי גוף? הכל על גיינרים – אבקות לעלייה במסה

אבקת “גיינר” או בשמה השני, אבקת עלייה במסה, הינה מוצר ממשפחת תוספי התזונה והספורט. הגיינרים נפוצים בשימוש בעיקר בקרב ספורטאים מקצועיים ומפתחי גוף ושריר ונועדו לסייע לפיתוח שריר בריא, נכון ומלווה בהזנה הקריטית לגוף בתהליך העלייה במסת גוף.

תודה ל”טבע בריא” על המאמר המושקע. באתר ניתן למצוא מגוון רחב של תוספי מזון, אבקות חלבון מוצרי בריאות נוספים.

בדומה לאבקות החלבון, גם הגיינרים מופקים מבסיס מי גבינה מבודדים אך מגובים בתהליכים נוספים המספקים לגיינר מקור עשיר ואיכותי של קלוריות שמקורו בפחמימות מלאות, איכותיות ומזינות. אם כן, מטרתם של הגיינרים היא בהזנה המותאמת באופן מיוחד לתהליכי פיתוח גוף והעלאה במסת שריר, זאת בזכות הרכיבים התזונתיים שבהם הכוללים את שלושת אבות המזון (חלבון, פחמימה ושומן) בצורתם האופטימלית ובעלת האיכות הביולוגית המתאימה במדוייק לגוף האדם.

גיינרים

בנוסף לרכיבי איכות אלו, פרי פיתוח ומחקר של שנים, אבקות הגיינר מועשרות גם בשפע ויטמינים, מינרלים וחומצות אמינו ההכרחיות עבור שיקום השריר לאחר אימון אינטנסיבי. לפני שבוחרים את אבקת הגיינר המתאימה עבורי, יש לבצע בירור מעמיק. הדבר נעוץ בעובדה כי קיים שוני בין האבקות הללו המתבטא ביחסי חלבון פחמימה. כך למשל תחת השם הכולל של אבקת גיינר ניתן למצוא כמה מוצרים בעלי מהות שונה לחלוטין, האחד בעל יחס חלבון פחמימה של 1:1 ואילו היתר נעים על הטווח של עד 1:6 יחס חלבון פחמימה (כאשר הכוונה היא ל 1 גרם חלבון עבור 6 גרם פחמימה).

לדוגמא, אבקת עלייה במסה Super Mass Gainer בעלת יחס חלבון פחמימה של 1:5. מקור השוני אינו מצביע על איכות האבקה בהכרח והוא תלוי בנתוניו הגופניים של מפתח הגוף, מטרותיו, שגרת האימונים שלו וגורמים נוספים ולכן הכרחי להיוועץ במומחה לפני השימוש.

Super Mass Gainer – מבית חברת Dymatize

המותג הנחשב, אבקת עלייה במסה Super Mass Gainer, מבית חברת Dymatize האמריקאית האמינה והותיקה הינה חוד החנית בתחום הגיינרים! תהליך היצור הטכנולוגי המתקדם שלה, החתירה לאיכות ללא פשרות, אינספור שעות העמל במחקר ופיתוח ע”י צוות מדעני החברה והרצון לענות תמיד על צרכי הלקוח המדוייקים, האם אלו שהופכים אותה לאבקת הגיינר האיכותית והמבוקשת בשוק, לאורך שנים.

אם אתם חפצים במוצר טוב, בריא ושאין שני לו, בעל יכול מוכחת לקדם אתכם אל עבר שאיפותיכם בתחום פיתוח השריר, שמעו לנו, Super Mass Gainer הוא גיינר שאתם חייבים להכיר. ערכי התזונה המעולים של אבקת עלייה במסה Super Mass Gainer כוללים מינון נדיב של 52 גרם חלבון מי גבינה מבודד ומעולה עבור מנת הגשה בודדת. 252 גרם פחמימה העשויה רק מן המקורות האיכותיים והמזוקקים ביותר (ללא סוכרים ופחמימות פשוטות, ללא שומן טראנס וללא גלוטן – תזונה בריאה נטו!).

כל זה לצד אחוז מגוחך של שומן, המינימלי המתאפשר, 35 מ”ג כולסטרול בלבד! איכויות תזונתיות נדירות אלו הן המאפשרות למתעמל להעלות את מסת השריר שלו במידה ניכרת תוך זמן קצר יחסית לגיינרים אחרים, זאת תוך אספקה סדירה ויציבה של חלבון מעולה להזנתם המלאה של המערכות החלבוניות בגוף, השרירים המשתקמים ולמעשה כל תא ותא בגופנו. האנרגיה הקלורית האיכותית שבאבקת עלייה במסה Super Mass Gainer שמקורה בפחמימות מהווה כמעין ‘דלק’ לגוף השורף הרבה מאוד אנרגיה במהלך האימונים וגם לאחריהם. הרי ככל שמסת השריר גדולה יותר והגוף מסוגל לשאת יותר במאמץ, כל פעולה בשגרת היום יום (וכל שכן אימון כושר) יגבו הוצאה של הרבה יותר קלוריות בהתאמה. בלתי יאמן כי ניתן להגיע להישגים גבוהים אלו, הן ברמת התזונה, הן ברמת הכח והן ברמת הביצוע, מבלי להעלות בשומן כלל!

יתרונות אבקת עלייה במסה Super Mass Gainer

בנוסף על איכותם המשובחת של רכיבי התזונה שבה, אבקת עלייה במסה Super Mass Gainer, משלבת תרכובת חלבונים יחודית של חלבון מי גבינה מבודד מרוכז, חלבון הקזאין העשיר בחומצות אמינו מסויימות אותן גוף האדם אינו מסוגל ליצר בכוחות עצמו וחלבון אלבומין ביצה בעל תכונות ביולוגיות מעולות. תרכובת חלבונים זו מרכיבה מערך פירוק שלם של חלבונים בעלי אינדקס גליקמי נמוך וגבוה הפועלים יחד בהרמוניה. שילוב זה מבטיח זרימה יציבה ועקבית של תזונת חלבון ופחמימה לגוף “שעובד”. יתרון זה מסייע לשיקום שריר מהיר לאחר האימון, במצבי מנוחה, בפעילות יום יומית, מגן על השרירים מפציעות ספורט (שכן, אין נקודות תורפה בהן אין הזנה לשרירים) ומשמר את נפח השריר בהתאם לרמה העדכנית האחרונה אותה השגנו!

אבקת גיינר Super Mass Gainer מצויידת בגלוטומין מובחר המגובה על ידי קריאטין ברמת על ו BCAA, אלו אחראיים לתפקוד הגוף תוך מימוש הפוטנציאל הגבוה המלא שלו. קריאטין, גלוטומין ו BCAA באיכות משופרת מסייעות להגיע להישגים מהירים וטובים יותר באימונים, תוך בניית כח שריר יציב יותר. בנוסף על קריאטין וגלוטומין, באבקת גיינר Super Mass Gainer 22 סוגי ויטמינים החיוניים לבריאות הגוף, ו 3 אנזימי עיכול בעלי יתרון ביולוגי לספיגה מושלמת ומהירה של האבקה, היישר למאגרי זמינות אבות המזון של הגוף.

אבקת עלייה במסה Super Mass Gainer מאופיינת בריכוז רכיבים איכותי וברמה גבוהה מכל סוגי אבות המזון, ללא חומרים נחותים וחשוב מזאת, ללא כימיקלים, חומרים מסוכנים או כאלה האסורים לשימוש על ידי ספורטאים. אבקת חלבון  Super Mass Gainer מאושרת על ידי משרד הבריאות הישראלי ומנהל התרופות והמזון האמריקאי (ה FDA), עומדת בסטנדרטים המחמירים של תקן GMP ומחזיקה בחותמת “הקניה המושכלת” (INFORMED CHOICE)  המעידה על היותה 100% נקייה מחומרים מזיקים.

בנוסף על היתרונות הרבים שלה, אבקת עלייה במסה Super Mass Gainer ניחנה במרקם עשיר ובטעמים מעולים ומפתיעים, בנוסחה הסודית והשמורה של חברת Dymatize. אבקת עלייה במסה Super Mass Gainer מגיעה בטעמי שוקולד, פירות יער, וניל, קרם עוגיות מעולה ובננה.

מהו ההבדל בין אבקות חלבון לגיינרים?

בעוד אבקות חלבון נועדו למלא את הצורך של הגוף בחלבון בלבד, אבקות עלייה במסה כדוגמת Super Mass Gainer נועדו לספק ‘תחליף סעודה’ שלם לספורטאים ומפתחי גוף. ההגיון העומד מאוחרי השיטה הוא כי אבקות חלבון עשירות בכל מה שהגוף זקוק לו בחלון הזמן הקצר שלאחר האימון, בכך הן מהוות מעין “עזרה ראשונה” לשרירים הסובלים מתשישות לאחר אימון פורה. אבקת חלבון לעולם לא תוכל להוות תחליף קבוע לסעודה, היות והיא מהווה מקור מעולה של חלבונים בלבד.

רק בתנאי והיא תהיה מגובה גם באיזון נכון של פחמימות ושומנים (כגון מנת דגנים בנוסף לשייק או פירות ואגוזים) תוכל להשלים את שלושת אבות המזון. בנוסף, אבקות חלבון שומרות על ערך קלורי נמוך יחסית ובכך מתאימות יותר לתכנית כושר למטרת שריפת שומנים וירידה במשקל. אבקת עלייה במסה לעומת זאת, עשירה מאוד באנרגיה (קלוריות) ונועדה עבור אלו החפצים להעלות מסת שריר במהירות, תוך כדי שילוב של תכנית אימונים אינטנסיבית מאוד הגובה כמויות גדולות של אנרגיה. מסיבה זו, אבקות גיינר כגון Super Mass Gainer מיועדות להוות תחליף שלם לסעודה מזינה, מבלי הצורך להכביד על הגוף או על השגרה היומית בבישול, הכנה, אכילה ועיכול של מזון רגיל, במיוחד כשמדובר בכמויות בלתי מושגות של קלוריות איכותיות ללא ערבוב פחמימות זולות, סוכרים ושומנים מיותרים הקיימים ברוב המזונות בימינו.

 

1 מחשבה על “מפתחי גוף? הכל על גיינרים – אבקות לעלייה במסה”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *