סורק קודים

יצרנים רבים ברחבי כל העולם מייצרים מוצרים ופריטים מגוונים בכמויות ענק. כל אלו משונעים ומשווקים אל לקוחות רבים, ובסופו של דבר, מיועדים למכירה לפרטיים, לחברות עסקיות למפעלים וכדומה. כדי להשתלט על כל הכמויות הללו ולאגד אותם תחת מערכת אחת נוצרו הברקודים. אלו הם קודים מסחריים  אשר מוטבעים על המוצרים או על האריזה שלהם על ידי היצרנים עצמם. הם מכילים קווים ישרים ומקבילים שמסמלים אותיות ומספרים. סורק קודים בעל עינית מיוחדת מסוגל לקרוא אותם ולתרגם אותם לשפת מחשב.

סוגי סורקים

כל מוצר שמסומן באמצעות ברקודים יכול להימכר ביעילות רבה יותר בכל מקום בעולם. קופות רושמות, טאבלטים, סמרטפונים ומערכות ממוחשבות אחרות יכולות לקרוא אותם. מבחינים בסורקים שונים שמותאמים לצרכים שונים. יש נייחים שנמצאים בקרבת קופות רושמות. אלו מיועדים לעבודה אינטנסיבית ולצד משקל שאף הוא מחובר לקופה הרושמת מתבצעת מכירת מוצרים רבים במהירות הבזק ללא טעויות רישום והקלדה. כך, יכולה  הרשת לבצע מבצעי מכירות שיירשמו בדיוק מרבי ולא טעויות בחשבוניות המונפקות.

עבודה במחסנים

סורקים אחרים בנויים לעבודה במחסנים וניתן באמצעותם לקלוט ולמסור סחורה, לעשות ספירות מלאי ועוד פעולות חשובות. ספקים ולקוחות אשר ברשותם רשת ברקודים זהה יכולים לעבוד בתיאום מושלם שייעל אף יותר את העבודה המשותפת. סורק קודים מסיבי יותר מיועד להיות מוצב ברצפות באולמות הייצור וניתן לבצע בעזרתו רישום ומעקב. יש ידניים בצורת אקדח אשר אותם מעבירים על הפריטים. אלו הם גמישים יותר ומיועדים למחסנים, לעבודת שטח ועוד.

טכנולוגיות מגוונות

סורקים מופעלים על ידי מספר סוגי טכנולוגיות. יש שעובדים על לייזר, אחרים על קרניים אדומות שמצלמות את הקודים ומפענחות את התמונה ויש כאלו שמצלמים את הסימון ומתרגמים את התמונה לתוכן. כל לקוח ירכוש לעצמו את המכשיר המתאים ביותר מבחינת צרכים, טעם ויכולת כספית. כאשר מחליטים על המכשיר המתאים מביאים בחשבון שיקולים דוגמת: עמידות לנפילות, רמת אבטחה, טווח ומהירות קריאה ועוד. מומלץ לרכוש מכשירים שמיוצרים על ידי חברות ידועות שמוכרות תוצרתן בכל רחבי העולם. כך, ניתן להבטיח רכישת מוצר איכותי מחברה בעלת מסורת ותשתית מקצועית מסודרת.

אודות miri

שווה לבדוק גם את

גיבוי שרת וירטואלי ושחזור הנתונים

גיבוי שרת וירטואלי הוא פתרון שמקל על הגיבוי ושחזור הנתונים של מחשבים. השירות מאפשר לקבוע …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *