הצלחה פיננסית בעולם העסקים של ימינו מאת חנוך רידר

מצד אחד עולם העסקים מציע ליזמים ואנשים בעלי חזון הזדמנות לממש את עצמם ואת יכולותיהם וגם לזכות ברווחים כספיים נאים. מצד שני, ישנם לא מעט אנשי עסקים שחוו התרסקויות קשות והפסידו סכומי כסף עצומים, גם אם החברה שהקימו נראתה יציבה והציעה מוצרים איכותיים ושירות ברמה גבוהה. על-מנת לצמצם ככל האפשר את הסיכון ולמקסם את הסיכויים לתגמול גבוה במיוחד, כדאי להיעזר בניסיון של אנשי עסקים שכבר צברו הצלחות מרשימות דוגמת חנוך רידר, הבעלים לשעבר של רשת איל מקיאג’.

לבחור בקפידה את השותפים לדרך

אחד מ”סודות” ההצלחה הבסיסיים ביותר הוא לבחור באופן מושכל את השותפים לדרך. מכלול המיומנויות הנדרש מכל בעל עסק, כולל עסקים קטנים, הוא כה רחב עד שאף אחד ואף אחת, כמעט, לא יכולים להצליח בכוחות עצמם בלבד. בין אם שותפים מלאים בבעלות על העסק ובין אם עובדים בדרגים השונים – בכל מקרה נדרשת עזרה, וחשוב לבחור בקפידה את בני האדם שאיתם אתם יוצאים לדרך.

מפתח אחד הוא אמינות, ועל כך אסור להתפשר. עוד כדאי לבחור אנשים בעלי יכולות שמשלימות את אלה שלכם, ובנוסף ממליץ חנוך רידר להעדיף אנשים הישגיים ושאפתניים. לא מעט עסקים ובפרט אלה הקטנים הינם עסקים משפחתיים – מצד אחד בעסקים אלה רמת האמון גבוהה, שהרי ברוב המקרים אנחנו יכולים לסמוך בעיניים עצומות על קרובי המשפחה ובפרט מהמעגל המצומצם, אבל מצד שני אסור לשכוח שעסקים מייצרים גם לא מעט קונפליקטים וכשמדובר בעסק משפחתי, ויכוחים מקצועיים עלולים לגלוש גם אל היחסים האישיים.

ללמוד היטב את התחום שבו פועלים

ישנם עסקים שצומחים מתוך תשוקה לתחום מסוים, ובדרך כלל במקרים אלה לבעל העסק ידע נרחב למדי בתחום – אם כי כדאי לזכור שלא תמיד הוא מספיק לניהול עסק מצליח לאורך זמן. דוגמה טובה לכך היא אדם בעל יכולות קולינריות גבוהות שחולם לפתוח מסעדה: אמנם הבסיס קיים, אולם ישנו הבדל בין לבשל למשפחה ולחברים לבין להכין אוכל לעשרות בני אדם בפרק זמן נתון וכשישנה חשיבות רבה גם לעלות המרכיבים של כל מנה ולעלות העבודה.

בנוסף ישנם עסקים שצומחים מתוך זיהוי הזדמנות עסקית (כך אגב רכש חנוך רידר בזמנו את הזיכיון לאיל מקיאג’) – במקרים אלה חשוב במיוחד ללמוד היטב את התחום שבו פועלים, כדי שתוכלו לנהל את העסק באופן אופטימלי ועל סמך ידע.

למה חנוך רידר ממליץ על גמישות מקסימלית בניהול העסק?

העולם העסקי בימינו הוא תזזיתי מאוד וכמעט בכל תחום מתרחשים כל הזמן שינויים ואפילו משמעותיים מאוד. בהתאם רק עסקים שמתנהלים בגמישות מרבית ומסוגלים להגיב במהירות על כל שינוי יוכלו לשגשג לאורך זמן (בדיוק כפי שהסתגלות מהירה היא בעצם המפתח לאבולוציה של המין האנושי ולשרידתם של מיני בעלי חיים מסוימים לעומת היעלמותם של מינים אחרים).

למדו לנהל את הזמן שלכם

בעלי עסקים רבים, ובפרט אלה הקטנים, לא יודעים כיצד לחלק את הזמן שלהם בין כל המטלות השונות, והתוצאה – משימות חשובות לא מתבצעות, לקוחות משמעותיים עוזבים והעסק לא ממצה את הפוטנציאל שלו.

מסיבה זו, חנוך רידר ממליץ על קורס או סדנה לניהול זמן שיעניקו לכם את הכלים הנחוצים לטובת ניהול עסק יעיל במיוחד.

ניצול מלוא פתרונות המימון הקיימים כיום

מפתח חשוב אחר להצלחה פיננסית בעולם העסקים של ימינו הוא ניצול מושכל של פתרונות המימון השונים – הן אלה של הבנקים, הן אלה של הקרנות השונות (למשל הקרן לעסקים קטנים ובינוניים בערבות מדינה), הן אלה של חברות מימון חוץ בנקאיות והן אלה של משקיעים מכל הסוגים.

בפרט כדאי לבחון את האופציה של השקעה אסטרטגית – כלומר חבירה אל משקיע שיספק לא רק כסף אלא גם ידע, קשרים וניסיון בתחום הפעילות של העסק.