דף הבית / עסקים והון אנושי / טיפים חשובים לפני מכירת העסק

טיפים חשובים לפני מכירת העסק

ההחלטה למכור את העסק היא לא תמיד החלטה פשוטה ולכן ברור מדוע אתם חושבים על כך לא מעט. מעבר לעובדה שזה לרוב מסמל שנגמרה תקופה מסוימת ועומדת להתחיל תקופה חדשה, זה גם אומר שצריך לחשוב איך עושים זאת בצורה נכונה. לכן, אם גם עתם עומדים לפני צעד כזה בהחלט כדאי לכם לעניין במאמר שלפניכם כי הוא כולל מספר טיפים שיוכלו לעזור לכם לבצע את המכירה על הצד הטוב ביותר:

  • אל תנסו להסתיר – לאורך הזמן אתם יכולים להיות בטוחים שגם אם תנסו להסתיר מהמתחרים שלכם או מגורמים אחרים את העובדה שאתם מוכרים זה לא יחזיק מעמד. תמיד דברים כאלה מתגלים בסופו של דבר וכנות לרוב עדיפה על פני שקרים מיותרים.
  • בדקו את הצד המשפטי – לא כל בעל עסק שמתכוון למכור יודע מה החוק אומר, כמו לדוגמה: אם העובדים לא באמת יהיו מרוצים מההנהלה החדשה זה אומר שאתם תצטרכו לשלם להם פיצויים. מקרה כזה יכול להיכנס תחת הסעיף של הרעת תנאי עבודה וחשוב שתבדקו זאת לעומק.
  • בדוק את הצד הכלכלי – האם אתם בכלל יכולים למכור את העסק שלכם? כלומר, האם אין חובות שעליכם לשלם לפני שאתם מוכרים?

בואו לקבל עזרה מקצועית

בדרך כלל כל מה שקשור למכירת עסקים דורש מאיתנו להתמודד גם עם לא מעט בירוקרטיה ולכן חשוב כל כך לתת על זה את הדעת. אין סיבה לעשות את הדברים לבד כי אם אתם יכולים לפנות אל המומחים ולקבל מהם עזרה, אז למה שלא תעשו זאת? מי שמכיר את התחום הזה לעומק יוכל לעזור לכם הרבה יותר ממה שאתם חושבים וכך מכירת העסק תתבצע בקלות רבה יותר. אין סיבה שבגללה אתם צריכים להאריך עוד ועוד את העניין או לדחות את הצעד הזה כי במידה וכבר קיבלתם את ההחלטה עדיף לבצע את הדברים בשטח. למכור עסק זה לא אומר שחובה עליכם לצאת לפנסיה או שמעכשיו אתם הופכים להיות שכירים כי הרבה פעמים זו יכולה להיות גם התחלה של ניהול עסק חדש.

אודות miri

שווה לבדוק גם את

טילי ל. ליברמן

טילי ל. ליברמן

היום ניתן למצוא יותר ויותר חברות וארגונים שונים, המבינים את הצורך להשקיע בעובדים שלהם. בחלק …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *