דף הבית / עסקים והון אנושי / השתתפות במחקרים כאמצעי לעשות כסף

השתתפות במחקרים כאמצעי לעשות כסף

מי מאיתנו לא היה רוצה מידי פעם לעשות עוד קצת כסף בחודש? זה נכון שכולנו נוכל להישאר שעות נוספות בעבודה אך האמת היא שבחלק מהעבודות יש גם גבול לשעות הנוספות שניתן לעשות. אם כך, האם באמת הפתרון הטוב ביותר יכול להיות עבודה נוספת שניקח על עצמנו? או אולי הקמה של עסק פרטי? האמת היא שלא ויש עוד רעיון שכדאי לכם להיות מודעים עליו ולקחת בחשבון. הרעיון הזה יכול להיות השתתפות במחקרים שונים, שכן יש מחקרים שתוכלו להרוויח לא מעט על ההשתתפות בהם, אז למה לא?

לבחור את התחום שמעניין אתכם

אם תעשו חיפוש קצר אתם תראו שיש היום הרבה מאוד תחומים שבהם מתבצעים מחקרים כל יום מחדש ולכן חשוב להשקיע, לקרוא כמה שיותר פרטים ולבחור את המחקר המתאים לכם ביותר. ההבדלים בין המחקרים יכולים להיות ברמות שונות:

  1. הנושא המרכזי שנחקר, כלומר הם זה מחקר בתחום הרפואה, הפסיכולוגיה או בכל תחום אחר.
  2. המחקר עצמו, כלומר הם מדובר על מחקר של שעתיים או על מחקר שנמשך חודשים ארוכים.
  3. התשלום שתוכלו לקבל על ההשתתפות שלכם במחקר כי יש מחקרים שהסכומים בהם נמוכים אך יש גם מחקרים שהסכומים בהם לא רעים בכלל.

לכל אחד מאיתנו יכולה להיות שיטת סינון שונה לבחירת המחקרים. יש מי שיבחר את המחקרים לפי העניין, לפי האידיאולוגיה או לפי התשלום כך שהכול כשר ואתם יכולים להרגיש חופשיים לבחור בדיוק את המחקר המתאים לכם.

האם יש סיכון בהשתתפות במחקר?

השאלה שמטרידה כמעט כל אדם שחושב להשתתף במחקרים שונים היא כמובן האם יש סיכון כלשהו בנושא ואכן לא קל לענות על כך. כמובן שאם מדובר על תחומים כמו צרכנות או שיווק הרבה שהסיכון הרבה יותר קטן ומינורי לעומת מחקרים שעוסקים ברפואה על גווניה השונים. מה שכן, כמובן שכאשר קיים סיכון גדול יותר במחקר כך גם התשלום עליו הולך ונהיה גדול יותר ויותר. יש לקחת בחשבון את כל הנתונים האלה כי המטרה היא אומנם לעשות עוד כסף ולחיות חיים רגועים יותר מבחינה כלכלית אך כמובן שעדיף לעשות זאת תוך הסתכנות מינימאלית. שווה לבדוק כמה שיותר פרטים אודות המחקרים, כמו: מי מבצע אותו, מי מממן אותו וכדומה כי כך תוכלו להחליט בצורה נכונה יותר האם אתם רוצים לקחת בו חלק או מוותרים.

 

אודות אורן זכאי

אורן זכאי הינו בוגר תואר ראשון במנהל עסקים, חי את תחום הכלכלה, מנסה "לנצח" את השוק (אך לא תמיד בהצלחה), ומביא לכם הקוראים, מגוון ידיעות וחדשות מהתחום.

שווה לבדוק גם את

רישוי עסקים

רישוי עסקים – לנצח את הבירוקרטיה הישראלית

כל מי שמעוניין לפתוח עסק חדש, יודע כי הבירוקרטיה הישראלית היא תחום סבוך ומורכב שלא …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *