10 כללים חשובים לרוכשי דירה

רוכשים דירה? אל תעשו זאת בחיפזון

רכישת דירה היא עניין מסובך ולא פשוט כלל. עסקה כזו דורשת מהרוכשים ריכוז מאמצים רבים עבור כל ההיבטים של רכישת הדירה – החל מהתרוצצות בין דירות, דרך התייעצות עם מגוון בעלי מקצוע ועד לפגישות הולכות וחוזרות עם הבנק בנוגע למשכנתא. כיוון שמדובר בעניין כל כך לא פשוט, אנשים רבים רוכשים דירה בחיפזון ומגיעים לעסקאות לא משתלמות שמובילות לבזבוז זמן ולהפסדים כלכליים. אם כן, עדיף להיות יסודיים ולהשקיע הרבה זמן ומחשבה עד שמוצאים דירה באמת טובה לרכישה, שתניב רווח משמעותי או שלחילופין תאפשר מגורים בתנאים מצוינים.

עשרה כללים שיסייעו לכם להפיק את המקסימום מעסקת הרכישה

יש כמה דברים שחשוב לדעת ולעשות לקראת רכישת הדירה:

  • בחינת היכולת הכלכלית – לפני שאתם מסתכלים על דירות, חשוב שתדעו איפה אתם עומדים מבחינת חשבונות הבנק, לבד או בסיועו של בנקאי.
  • בחירת משכנתא מתאימה – רוב האנשים רוכשים דירה באמצעות משכנתא. חשוב לדעת שיש כיום גופים רבים שמעניקים משכנתאות ולא רק הבנקים. האפשרויות הן גדולות וכדאי בהחלט לעשות סקר שוק רחב עד שמוצאים משכנתא בתנאים הנוחים ביותר עבורכם.
  • ביקור בדירה בשעות שונות – הדירה יכולה להיראות באור שונה מאוד בהתאם לשעה בה מבקרים. לכן, לפני שסוגרים עסקה חשוב לבקר בדירה בכמה שעות שונות לאורך היום.
  • להשקיע בהתייעצות עם עורך דין מומחה במקרקעין – עורך דין מקרקעין יסייע לכם להשיג את הזכויות שלכם בכל מה שקשור בחוזה ובבירוקרטיה של הדירה. אלו דברים שרק עורך דין מקרקעין יכול לעשות כראוי וחשוב לא להתעסק בהם לבד.
  • בדק בית – מומלץ לשכור את שירותיה של חברת בדק בית מקצועית או של שמאי מקצועי, אשר יאפשרו לזהות תקלות משמעותיות בתשתיות הבית.4-2
  • הכירו את חברת הקבלן – אם אתם רוכשים דירה מקבלן, חשוב שתבררו שמדובר בקבלן מוכר שביצע כבר פרויקטים בעבר. כך תימנעו מדירה ברמה ירודה שתגרום להפסדים כספיים.
  • צריכת אנרגיה – חשוב להבין אם הדירה שאתם רוכשים צורכת הרבה או מעט אנרגיה. בידוד טוב ואור יום רב יובילו לצריכת אנרגיה מועטה וכך לחיסכון כספי בעת המגורים בדירה.
  • האם יש צורך בשיפוצים? – זוהי שאלה שצריכה לעלות לכם מיד לראש אם אתם רוכשים דירה יד שניה. שיפוצים עשויים לעלות עשרות או מאות אלפי שקלים וכך גם אם הדירה זולה, תשלמו ביוקר.
  • תתכוננו להוצאות לא צפויות – תמיד יש דברים בלתי צפויים כשרוכשים דירה. עדיף להתכונן לכך מראש מבחינה כספית ולא להיות מופתעים.
  • היעזרו בשירותיו של יועץ נדל”ן – אם אינכם בקיאים בתחום הנדל”ן, כדאי שתתייעצו עם יועץ נדל”ן מקצועי, שיוכל לכוון אתכם לעבר דירה מתאימה שתניב ערך גבוה.

תחושת הבטן שלכם היא חשובה

בנוסף לכל הטיפים שהוזכרו, חשוב תמיד לזכור שכשרוכשים דירה תחושת הבטן שלכם היא משמעותית. מדובר בסופו של דבר בנכס שיהיה שלכם לשנים רבות.

1 מחשבה על “10 כללים חשובים לרוכשי דירה”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *