יזמות בישראל

בישראל כל אחד יכול להיות יזם. זה דורש רק את הכישורים הנכונים ואת הקשרים הנכונים.

יזמים רבים כמו גיא גלבויז יודעים שבשביל להצליח צריך קודם כל לחוות את העליות ואת המורדות של חיי היזמות. רק לאחר נסיונות רבים ניתן באמת להצליח ברוב המקרים. עד שמצליחים להביא את המיזם המוצלח מאד הראשון, לפעמים צריכים גם לעבור כמה כשלונות על הדרך. הניסיון שרוכשים בדרך זו הוא בעל ערך רב.

כולם היום סטארט-אפיסטים

אחד מהיזמים הגדולים ביותר שהיו, שמו ג’ון רוקפלר, אמר שכדי להצליח צריך לעשות את מה שכולם עושים, רק שצריך לעשות את זה טוב יותר. כולם היום יזמים, כל אחד הוא סטארט-אפיסט ולכולם יש רעיונות מיוחדים שניתן בעזרת רעיונות אלו לעשות כספים ולפתוח מיזמים וסטארט-אפים. כל מי שיש לו רעיון טוב בוודאי שיש לו גם אימייל וידע בקלות לפתוח בלוג ולתפעל אותו. לאחר מכן השיווק האינטרנטי כבר יבוא לבד, אם מדובר ברעיון להיט.

זה באמת ככה – ממתי?

לפתוח סטארט-אפ ביום. מאז שכל העולם כולו מחוברים אחד לשני 24/7 דרך מחשבים, אינטרנט, מחשבים ניידים, טלפונים, סמארטפונים וטלוויזיה – זה נהייה טרנד וזה גם כבר דבר קל כל כך הרבה יותר מבעבר, שניתן היום ביום אחד להקים סטארט-אפ. כיום בשנת 2014 נערים ונערות בגילאי העשרה יכולים כבר לממש את החלום שלהם ולפתוח מיזם את סטארט אפ.

סטארט-אפ ביום אחד – איך זה?

הפעולות הבסיסיות שצריך לעשות על מנת להתחיל את המיזם הראשון שלכם הן פעולות שכיום כל ילד ישראלי בן 16 (או אפילו פחות) יודע לעשות או יכול ללמוד כיצד לעשות בתוך פחות מיום אחד. להמציא מוצר, לבחור שם למותג ולמצוא דומיין לאתר האינטרנט, לבנות את האתר ולפתוח עסק בשם המותג ולהתחיל כבר לחפש משקיעים פוטנציאלים. את כל זה ניתן לעשות ב-24 שעות. אך מה שלא ניתן לעשות בתוך 24 שעות זה לקבל את הניסיון הדרוש על מנת באמת להצליח. את הניסיון הזה מקבלים בעבודת רגליים קשה.

לסיכום, ההצלחה היא לא רק עניין של מזל. יזמים ישראלים רבים הצליחו בגדול רק משום שהתמידו והתעקשו. היכולת להתחייב ולהתמיד במשימה איפה שאחרים היו כבר מוותרים ומתייאשים היא יכולת גדולה מהחיים ומי שיודע להשתמש ביכולת זו יכול להפוך להיות יזם מצליח מאד לפני שאפילו הגיע לגיל הגיוס לצבא!

 

1 מחשבה על “יזמות בישראל”

סגור לתגובות