איך לחשב החזר משכנתא?

משכנתא הינה הלוואה בנקאית אשר לא מעט אנשים נעזרים בה, כאשר הם עומדים בפני קניית נכס. המשכנתא מאפשרת כמעט לכל אדם בעל הון עצמי הרלוונטי עבור רכישת חלק מהנכס, לרכוש את הנכס. כמובן, שהלוואה ככל הלוואה, היא דבר שיש להחזיר באופן כלשהו. מכיוון שמשכנתא היא הלוואה ארוכת טווח, חשוב מאוד לבדוק, כיצד יבוצע ההחזר החודשי על המשכנתא ובאיזה סכום מדובר, עוד לפני שבוחרים את המשכנתא. חישוב החזר משכנתא חודשי הוא חשוב מאוד ובכוחו לסייע לכם לדעת האם תוכלו לעמוד בהחזרים החודשיים הללו, בהתאם להכנסתכם ועל פי זה להכריע האם משתלם לכם לקחת את המשכנתא או לא.

כיצד מחשבים החזרי משכנתא?

החזרי משכנתא הינם דבר אשר מבוסס על שלושה פרמטרים: גובה ההלוואה אשר נלקחת כמשכנתא, גובה הריבית על הלוואה זו וכמובן, משך השנים שעליהם מתפרסת החזרת ההלוואה. ישנם מחשבוני משכנתא המבוססים על שיטת שפיצר, שיטה שבה נעזרים מרבית הבנקים כאשר הם מעניקים הלוואות, אשר מאפשרים לכל אחד לבדוק בהתאם לגובה ההלוואה לה הוא זקוק, מה יהיה סכום ההחזרים החודשיים שלו. כמובן, שגם אם מחשבים במחשבון הזה את גובה ההחזרים, אין הדבר אומר שהתשובה לגבי הנ”ל תהיה מדויקת. בכדי לדעת באופן וודאי כמה יהיה החזר המשכנתא שלך, יש להגיע אל הסניף ,לפתוח תיק משכנתא, לקבל הצעת משכנתא הכוללת את סכום המשכנתא, מספר השנים בפריסת המשכנתא וגובה הריבית ולאחר מכן, תוכל לחשוב בצורה וודאית, מה יהיה החזר המשכנתא שלך, בכל חודש וחודש במהלך השנים בהם אתה מתחייב למשכנתא זו. מכיוון שבמשכנתא מדובר על סכומי כסף גבוהים מאוד לצורך רכישת בית, חשוב מאוד לבדוק היטב האם תוכל לעמוד בהחזרתם. במידה ואתה יודע שלא תוכל לעמוד בהחזרים הללו, לא כדאי לקחת משכנתא.

אולי יעניין אותך גם: איך לוקחים משכנתא לקניית דירה חדשה מקבלן?

כיצד לקחת משכנתא בצורה נכונה?

אם אתה מעוניין לקחת משכנתא בסכום הרלוונטי עבורך לצורך רכישת נכס, אך לעשות זאת בצורה המתאימה לך, אשר תעניק לך את היכולת להחזיר את הסכום החודשי המינימלי עבור המשכנתא, כולל הריבית, כל שעליך לעשות זה לפנות ליועץ משכנתאות. כיום, יועץ משכנתאות הוא לא פריבילגיה. יועץ משכנתאות הינו איש מקצוע אשר עבר קורס מקצועי בתחום המשכנתאות. ליועץ ישנו ידע רב לגבי המשכנתאות אשר מעניקים בבנקים השונים והוא יוכל לסייע לך בעזרת חישובים נכונים לחסוך לא מעט כסף בתהליך בקשת וקבלת משכנתא. הבחירה ביועץ משכנתאות, תסייע לך לבחור את המשכנתא המתאימה לך ביותר, על פי גובה ההחזרים החודשיים ועל פי הסכום הנדרש לך. אל תוותר על יועץ משכנתאות מקצועי, המכיר את התחום ומבין בו, לפני שאתה בוחר לקחת משכנתא עבור רכישת נכס.

כאשר לוקחים משכנתא, זה תהליך משמעותי וגדול. חשוב מאוד לא לעשות אותו לבד. יועץ ממשכנתאות עם ידע מקצועי בתחום זה, יסייע לך לעבור את התהליך הזה בצורה שתהיה הכי טובה ומועילה עבורך בפן הכלכלי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *