דף הבית / כללי / קורס חשבי שכר בכירים

קורס חשבי שכר בכירים

 

אחד מהמקצועות הנדרשים ביותר ואלו שמשתייכים אל רשימת מקצועות היוקרה שמצליחים להביא לעוסקים בהם פרנסה יפה במהלך השנים הוא מקצוע חשבי שכר בכירים. אם גם אתם מעוניינים לבחור ללמוד מקצוע שישתלם לכם בעתיד, במאמר זה נפרט אודות קורס חשבי שכר בכירים.

 

חשב שכר- מה זה אומר?

חשב שכר הוא אותו אדם שאחראי על כל ההיבט של הניהול החשבונאי בארגון בו הוא עובד. הוא זה שאחראי על כל הקשור אל ניהול נכון של שכר העובדים, הזכויות שלהם, דיווחים לרשויות המס ועוד. חשוב לקחת בחשבון כי לא כל אחד מתאים למקצוע זה ולכן חשוב שכל אחד יעשה חושבין וישאל את עצמו האם הוא מתעניין בכל הקשור אל ניהול חשבונות ותחומים שונים הקשורים אל השכר אותם מקבלים שכירים. בנוסף, חשוב לקחת בחשבון כי בדרך כלל תנאי הקבלה של קורס חשבי שכר בכירים מיועדים לאנשים עם בסיס בתחום או גישה לתחום.

 

קורס חשבי שכר בכירים- חשוב לדעת

  • דרישה- קיימת דרישה גדולה מאוד למקצוע זה.
  • תנאי קבלה- הקורס מיועד לאנשים שסיימו 12 שנות לימוד ועסקו במקצועות שונים הקשורים אל תחום זה, כמו למשל חשבי שכר, מנהלי כספים, רואי חשבון, יועצי מס ועוד.
  • נושאי לימוד- קורס זה כולל דיני מס הכנסה, כל הקשור אל ביטוח ופנסיה, דינים שונים הקשורים אל עבודה וביטוח לאומי.
  • בחינות- חשוב לדעת שבסיומו של הקורס הסטודנט יצטרך לעבור בהצלחה שתי בחינות שנערכות על ידי לשכת רואי החשבון בישראל, בחינה עיונית ובחינה מעשית בתוכנה מיוחדת של שכר.
  • תעודות- הבוגרים יקבלו שתי תעודות. הראשונה פנימית וזאת מטעם המכללה בה הם למדו והשנייה (אם הם עברו את הבחינות הדרושות בהצלחה) תעודת הסמכה של חשב שכר בכיר.

 

 

אודות אורן זכאי

אורן זכאי הינו בוגר תואר ראשון במנהל עסקים, חי את תחום הכלכלה, מנסה "לנצח" את השוק (אך לא תמיד בהצלחה), ומביא לכם הקוראים, מגוון ידיעות וחדשות מהתחום.

שווה לבדוק גם את

הסוגים השונים של עגלות משא

כל מי שעבר פעם דירה או העביר תכולת משרד, חנות, עסק וכו’ מכיר את התחושה …

2 תגובות 2

  1. היי אורן, ידוע לך מהם תנאי השכר במקצוע הזה?

    • היי דודו, ממליץ לך לבדוק בטבלאות שכר באתרים הגדולים. בהצלחה 🙂