הביטוח שכולנו חייבים לעשות

קניתם רכב חדש אחרי התלבטויות וזה הרכב הראשון שאתם רוכשים? אם כך, אפשר להבין את ההתרגשות הגדולה שלכם, כי מי לא היה שמח מכזה מאורע? אומנם זה נכון שלא מדובר על הוצאה כלכלית זניחה, אך מצד שני, רכב נותן לכם חופש ומאפשר לכם לא להיות תלויים בתחבורה ציבורית או במישהו אחר. הדבר הראשון שעליכם לעשות כדי שתוכלו להתחיל להשתמש ברכב שלכם זה כמובן ביטוח, ולפני הכול מדובר על ביטוח חובה. ממש כפי שהשם מעיד: ללא הביטוח הזה אתם לא יכולים לנסוע, זה לא נתון לשיקול דעתכם ועל פי החוק הביטוח הזה הוא חובה לכל אחד. זה אפילו לא משנה אם קניתם רכב חדש מהסוכנות או שקניתם מכונית יד שנייה, כי בכל מקרה חובה עליכם לסדר את העניין הזה לפני שאתם יוצאים לדרך.

 

מה קובע את המחיר?

כל מי שרוצה לקנות רכב חושב מראש על ההוצאות השונות, שכן ברור לנו שקניית הרכב עצמו זו לא ההוצאה הכלכלית הכי גדולה שיש סביב העניין הזה. מעבר לרכישת הרכב יהיה עליכם גם לשלם על דלק, ביטוחים וטסט שנתי, כך שברור מדוע תרצו לעשות הכול כדי שעלויות הביטוח תהיינה כמה שיותר קטנות. אם אתם תוהים מה יקבע בסופו של דבר את התעריף של ביטוח חובה שיהיה עליכם לשלם, כדאי שתדעו שמדובר על נתונים רבים ומגוונים כמו:

  • גיל הנהג ושנות הניסיון שלו על הכביש
  • העבר הביטוחי של הנהג
  • הרכב, שנת הייצור שלו והשווי

ביטוחים שונים

הבדלי המחירים בין החברות השונות

הנתון הנוסף, והחשוב לא פחות, שיקבע כמה תשלמו בסופו של דבר על ביטוח הרכב זו השאלה באיזו חברת ביטוח תעשו את הביטוח. כדאי לדעת שבעידן המודרני אתם יכולים להשוות בין תעריפי החברות השונות הרבה יותר בקלות ממה שאתם חושבים, כי ניתן יהיה לבצע את ההשוואה אונליין בעזרת מחשבון מיוחד. אין סיבה לשלם על הביטוח הזה מחיר גבוה במיוחד, אז למה שלא תעשו עוד היום השוואת מחירים ותראו איפה זה יוצא לכם הכי זול?

1 מחשבה על “הביטוח שכולנו חייבים לעשות”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *