דף הבית / עסקים והון אנושי / 4 סיבות למכור את העסק

4 סיבות למכור את העסק

עסקים נמכרים בכל יום בארץ ובעולם, ולכן מכירת עסק הפכה לדבר שבשגרה. מלבד זאת, מכירת עסקים היא צעד שמשרת גם את האינטרס של הקונה וגם את האינטרס של המוכר, שמוכר את העסק מסיבות שונות. אבל מהן הסיבות הנפוצות למכירת עסק? מצאנו עבורכם 4 סיבות למכור את העסק שלכם.

עסק מפסיד – הסיבה הראשונה והפופולארית ביותר למכירת עסק היא עסק שאינו מרוויח. עסק שאינו מרוויח, מן הסתם הוא עסק מפסיד, ויש הנקלעים לחובות כספיים קשים בעקבות עסק שאינו משגשג. מכירת עסק נעשית לעיתים רבות בשל חוסר ברירה או מצוקה כלכלית, תוך שהעסק נמכר לאדם אחר שמשדרג אותו או משנה את מהות העסק מתחילתו עד סופו.

הצעה טובה ומשתלמת – מכירת עסק לעיתים אינה קשורה להפסדים או למצוקה כלשהי. עסקים רבים נמכרים דווקא בשל הצלחתם או בשל הפוטנציאל הגלום בהם. בעלי עסקים, שבידם עסקים מצליחים ובעלי פוטנציאל, מקבלים לעיתים קרובות הצעות מפתות במיוחד, וסכומי כסף גדולים ורבים יותר ממה שציפו לקבל בעבודה בעסק בעת המכירה. אנשים רבים שמקבלים הצעות מסוג זה, מעדיפים למכור את העסק, ועם סכום הכסף הגדול שקיבלו – לפתוח עסק אחר, או פשוט לצאת לפנסיה מוקדמת…

מעבר לחו”ל – הגירה שלילית מהארץ הפכה נפוצה בשל המצב יוקר המחיה, ואנשים רבים כולל בעלי עסקים מחליטים לעבור לגור בחו”ל. בעלי עסקים שמחליטים לעשות כן, מוכרים את העסק הקיים שלהם, ועם הכסף שהם מקבלים, הם מעדיפים להחזיר הלוואות במידה ונלקחו, ולבסס חיים חדשים מעבר לים עם הכסף שנותר.

יציאה לפנסיה –בעלי עסקים רבים טיפחו עסק קיים שנים על גבי שנים, וכעת לאחר הצלחת העסק, הם מעוניינים לצאת לפנסיה ולנוח מעמל היום. מכירת עסק עקב יציאה לפנסיה הינה צעד חכם והוא מאפשר לחיות מכספי מכירת העסק לכל אורך הפנסיה.

כיצד מוכרים עסק קיים?

כדי למכור עסק קיים ניתן לבצע כמה פעולות: פרסום שלט על גבי חלון או על גבי דלת בית העסק, פרסום העסק בלוחות אינטרנטיים למכירת עסקים, פרסום בעיתון או פנייה ליזמים שמעוניינים לקנות עסקים.

אז אם גם אתם רוצים למכור את העסק שלכם, מומלץ לנסות את כלל השיטות לפרסום מכירת העסק, ולבצע עסקת מכירה שתשתלם לכם, ותסייע לכם בעתיד.

אודות miri

שווה לבדוק גם את

רישוי עסקים

רישוי עסקים – לנצח את הבירוקרטיה הישראלית

כל מי שמעוניין לפתוח עסק חדש, יודע כי הבירוקרטיה הישראלית היא תחום סבוך ומורכב שלא …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *