דף הבית / כללי / עורך דין הוצאה לפועל

עורך דין הוצאה לפועל

אחד ההליכים המאיימים והמורכבים ביותר הוא הליך ההוצאה לפועל. כאן פקיד ההוצאה לפועל מממש פסק דין של בית המשפט או מסמך משפטי ודורש מהחייב את אותו סכום כסף אותו הוא חייב או נכסים וציוד בשווי אותו סכום. במצב בו אדם מקבל צו מההוצאה לפועל יש לשכור את שירותיו של עורך דין הוצאה לפועל מיידית.

מתי יש לפנות אל עורך דין?

רוב האנשים אינם מבינים דבר בכל הקשור אל הוצאה לפועל. משום כך, ההמלצה היא לשכור את שירותיו של עורך דין הוצאה לפועל בכל המקרים הבאים:

  • צו- אם מקבלים צו מההוצאה לפועל חשוב מאוד לפנות עם טופס הצו אל מומחה משפטי על מנת שזה יסביר לכם על מה מדובר ומה הם הצעדים הראשוניים אותם מומלץ לעשות.
  • נכסים בסכנת עיקול- יש פעמים בהן אדם נקלע לצרה משום חובות ואי עמידה בהסכמים שונים. מצב זה יכול להוביל למצב בו הנכסים שלו יהיו בסכנת עיקול. כאשר מדובר על נכסים הכוונה היא אל ביתו, ריהוט, ציוד חשמלי וכל דבר שמכירתו יוכל להחזיר את סכום החוב. אם זה המצב חשוב לפנות אל עורך דין המומחה בתחום.
  • התראה- אם קיבלתם התראה כי אתם מצויים בפני תהליך של יישום ההוצאה לפועל, חשוב מאוד לפנות אל עורך דין וזאת על מנת לראות כיצד ניתן למנוע את תחילתו של תהליך זה. ככל שדבר זה יתבצע ככל שיותר מהר כך יש סיכוי גבוה יותר שיימצא פתרון אחר.

עורך דין הוצאה לפועל- איך הוא עוזר?

הרבה אנשים סבורים כי מצב של הוצאה לפועל הוא מצב סופי ושום עורך דין לא יכול לשנות את המצב. סברה זו הינה טעות. עורך דין הוצאה לפועל יכול להפחית מהצו, לדחות את הצו לתקופה מסוימת וכן לבטל אותו כליל (כל מקרה לגופו). מסיבה זו חשוב מאוד לפנות אל עורך דין ברגע בו מתגלה הבעיה.

אודות אורן זכאי

אורן זכאי הינו בוגר תואר ראשון במנהל עסקים, חי את תחום הכלכלה, מנסה "לנצח" את השוק (אך לא תמיד בהצלחה), ומביא לכם הקוראים, מגוון ידיעות וחדשות מהתחום.

שווה לבדוק גם את

עברייני מין במקום העבודה

התמודדות נכונה עם עברייני מין במקום העבודה

הטרדות מיניות וסבל בשל עבודה בקרבת עברייני מין יכולים להיפסק בסיוע החוק עבור אישה או …