פארק בבלי – איך מודדים עלות של דירה?

כל מי שחי בישראל יודע, שוק הנדל”ן רותח והמחירים בו עולים באופן דרסטי ומשמעותי. נכסים שבעבר היו עולים חצי מיליון שקל נניח, עולים היום עשרות אחוזים יותר ואולי אפילו מאות אחוזים יותר. יתרה מזו, דירות במבנים חדשים, מחירן מתחיל בסכומים של מיליוני שקלים, דבר שלא הכרנו בעבר. 

אחת הדוגמאות הטובות לכך, הוא פרויקט המגורים בפארק בבלי. מדובר על אחד הפרויקטים החשובים והגדולים ביותר שנבנים בתקופה זו בגוש דן בכלל ובאזור תל אביב בפרט. זה פרויקט שאמור להכיל מספר מגדלי ענק, למעלה מ-40 קומות, וכן מרכז מסחרי אשר אמור לשרת את תושבי המקום. הפרויקט נבנה בשטח של פארק חורש טבעי, כאשר חלק ממנו ישמור על המרקם שלו, בשביל לספק לתושבים במקום, פנינת טבע עירונית. 

עליית המחירים איננה נוצרת במקרה, ישנם גורמים שונים שמשפיעים עליה. אנחנו יודעים שהמחירים מושפעים מסחורות וחומרים, אנחנו יודעים שהמחירים מושפעים גם ממצב השוק בתחום הבנייה בכלל. 

איך נקבעת עלות של מחירי דירות?

אם נניח אנחנו בוחנים את עלות הדירות של פרויקט פארק בבלי, אזי שבאופן טבעי העלות נקבעת על פי המחיר בשוק, היצע וביקוש. אזור מסוג זה נחשב מאוד פופולארי, מאוד מבוקש, ולראייה ערך הקרקע שלו, הסכום אשר נדרשו החברות חג’ג’ ודמארי לשלם בשביל שיוכלו לבנות את המגדלים במקום ולהציע דירות למכירה. 

צריך לציין עוד, שיש השפעה גם לסוג האוכלוסייה אשר מתגוררת במקום או אמורה להתגורר בו. סביר להניח שהאוכלוסייה תהיה מבוססת, משכילה וצעירה, ועל כן, מחירי הדירות במקום יהיו יותר גבוהים מאשר באזורים אחרים, בין אם זה בתל אביב ובין אם זה באזורים אחרים ברחבי הארץ. שכן גם לאוכלוסייה יש חלק משמעותי בקביעת המחיר בשוק.