מה באמת כדאי שתדעו על מס שבח? 

כל מי שמתעסק בעולם הנדל”ן מכיר היטב את המושג הזה: מס שבח. יחד עם זאת, אנשים שרק עכשיו עושים את צדעיהם הראשונים בתחום הזה לא תמיד מבינים על מה מדובר. מה זה בכלל אומר מס שבח ואיך מחשבים את הסכום? כמה, בסופו של דבר, יהיה עליכם לשלם? אם כל השאלות האלה מטרידות אתכם, כדאי שתבינו תחילה במה דברים אמורים. כאשר מדברים על מס שבח למעשה מדברים על המס שצריך לשלם על רווח הון שנובע ממכירת נכס כלשהו בישראל. במילים אחרות, אם אתם מוכרים דירה, ברור מדוע מחשבון מס שבח זה כלי שתרצו לעשות בעזרתו שימוש. כך תוכלו להבין כמה אתם עתידים לשלם, שכן מדובר לעיתים על סכומים לא קטנים בכלל. 

האם כדאי לעשות שימוש במחשבון של מס שבח? 

אם זו עסקת הנדל”ן הראשונה שבה אתם מעורבים ואם זו הפעם הראשונה שבה אתם מוכרים דירה, טבעי שיהיו לכם לא מעט שאלות בנושא. למשל, האם אותם מחשבוני מס שבח באמת מדויקים? האם אפשר להסתמך עליהם והאם כדאי לעשות בהם שימוש? חשוב להבין שהיום יש לא מעט מחשבונים של מס שבח. לכן, אחת מהשאלות הראשונות שכדאי לחשוב עליהן, היא באיזה סוג של מחשבון אתם עושים שימוש. האם מדובר על מחשבון מוכר שגם המומחים ממליצים לכם לעשות בו שימוש? ההיגיון אומר שאם אתם כבר מתכוונים לעשות שימוש במחשבון כזה כדי להבין כמה תשלמו בעת ביצוע העסקה, רצוי שזה יהיה מחשבון כמה שיותר מדויק. 

האם כדאי לפרוס את תשלומי מס השבח? 

מעבר לכך שאתם צריכים להבין כמה תשלמו מס שבח, ברור שתרצו להבין גם איך משלמים את הסכום הזה. כדאי לדעת היום פריסת מס שבח זו אפשרות שבהחלט באה בחשבון. לכן, אם אחרי החישוב גיליתם שמס השבח שאתם עומדים לשלם יהיה גבוה, חשוב לדעת שתוכלו לפרוס את התשלום שלו. מה שכן, יש לבדוק את כל הפרטים לעומק. למשל, לכמה תשלומים תוכלו לפרוס את מס השבח? ובנוסף, האם פריסת התשלומים הזאת כדאית. כלומר, האם בגלל שאתם רוצים לפרוס את התשלום בסופו של דבר תשלמו יותר כי הוא יכלול ריביות? במידה וניסיתם לעשות את כל הבירורים לבד אך עדיין אתם מרגישים אבודים, כדאי יהיה לפנות אל אנשי המקצוע המובילים בתחום. הם יוכלו לעזור לכם לקבל את ההחלטות הנכונות ולהבין איך וכמה תשלמו.